REKLAMI GEÇ

DDH acil servisi doktorları tutanak tutup isyan etti

DDH acil servisi doktorları tutanak tutup isyan etti

Denizli Devlet Hastanesi’nde çalışan doktorlar, pandemi alanının başka bir yere taşınmasına ‘sağlığımız hiçe sayılıyor’ diyerek tepki gösterdi. Doktorlar tutanak tuttu, yönetime verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Ekim 2020 Cuma, 11:54

Denizli Devlet Hastanesi’nin acil servisinde görevli 7 doktorun altına imza attığı 25 Ekim tarihli tutanakta, yeni pandemi alanının doktor ve hemşire sağlığının hiçe sayıldığı iddia edildi.

Denizlipost.com’da yer alan habere göre; Tutanağı Denizli Devlet Hastanesi acil servisinde görevli 7 uzman ve pratisyen hekim imzaladı.

Doktorlar, tutanakta, kendilerince gördükleri eksiklikleri belgelerken, sağlık çalışanlarının hayatlarının hiçe sayıldığını ileri sürdüler. Denizli Devlet Hastanesi yönetimine ulaşan tutanakta, doktorların çalışma alanında gördükleri yansıttıkları tutanakta şu bilgileri aktardılar:
Acil servis Pandemi alanında negatif basınç altında cansiperane ve gönülden gayretle çalışmakta olan Doktor, Hemşire ve Yardımcı Sağlık Personeli’nin üstün çalışması devam etmekte iken, mantıktan uzak bir kararla; daha dar, havalandırma sistemi olmayan, daha uzak, resüsitasyon odalarına, tomografi ve diğer görüntüleme unsurlarına daha uzak, işlemekte olan bir sistemi bozarak erişkin ve çocuk acil bekleme alanlarını karmakarışık hale getiren, pandemi bekleme alanı olmayan, hasta yatakları arasında 60-80 cm mesafenin olduğu izolasyon mesafesinden uzak yatak dizilimi ile hastaların sağlığını tehlikeye atan, doktor ve hemşire sağlığım hiçe sayan, Hastaların tomografiye, yatışa gitmek için araçla taşınması gereken, ve bu nedenle zaman kaybını arttıran, ekstra personel gerektiren, bir “düzenleme” yapılarak pandemi alanı taşınmıştır.
Bu durum kesinlikle çalışan sağlığını hiçe sayan, aklıselimden uzak, düşünülmeden alınmış bir karardır.
İşbu tutanak tarafımızca imza altına alınmıştır.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı