REKLAMI GEÇ

DDH’da sıramatik dönemi

DDH’da sıramatik dönemi

Denizli Devlet Hastanesi, telefon, internet, cep telefonu ve SMS’le randevu sisteminin ardından, şimdi de hastaların hastane içinde kendi kendilerine muayene sırası alabilmesi için sıramatik sistemini işleme koydu.

/ DENİZLİHABER / 10 Ekim 2008 Cuma, 00:00

Denizli Devlet Hastanesi, hastaların daha rahat bir ortamda muayene olabilmesi için bir yenilik daha yaptı. Telefon, internet, cep telefonu ve SMS’le randevu sisteminin başlamasının ardından şimdi de hastane içinde, hastaların kendi kendilerine sıra alabilmesi için yeni bir sistem geliştirdi. Kiosk adı verilen dijital sıramatikler ile hastalar artık kendi sıralarını ilk kayıt görevlisine gerek kalmadan alabiliyor.

Daha önce hastanede muayene olmuş kayıtlı hastalar, vatandaşlık numarasını kioskta istenilen bölüme yazıp, o gün görev yapan doktorlar arasından tercih yaparak, hangi poliklinikten muayene olmak istediğini seçiyor. İşlem sonucunda hastanın adı soyadı, hangi poliklinikten ve doktordan randevu aldığı, tarih ve saatiyle ekranda görünürken, dileyen bilgi fişi de alabiliyor.  Sistem aynen bankalarda işlem yaptırmak için alınan sıralara benziyor.

Kioskların sıra almada işlem kolaylığı sağladığını söyleyen Başhekim Uzman Dr. Ramazan Canural, kiosk uygulamasının hastanede bir ilk olduğunu, sistemin oturması ve hastalar tarafından kabul görmesi durumunda cihazların çoğaltılacağını belirtti. Canural, “Telefon, internet, cep telefonu ve SMS ile randevu sistemimiz vatandaşlarımızın hastaneye gelmeden sıra alma işlemini halletmeyi sağlarken, kioskları hastane içinde oluşan ilk kayıt kuyruklarını azaltmak için düşündük. Uygulama yerine oturuncaya kadar zaman zaman aksaklıklar olabilir. Bu aksaklıklar zamanla yerine oturacaktır. Yaptığımız tüm yenilikler, hastalarımızın daha rahat bir ortamda sağlık hizmeti almasını sağlamak içindir” diye konuştu.

Canural, 3 tane ana binada olmak üzere 1 adet Acil Servis, 1 adet Özay Gönlüm Poliklinikleri olmak üzere toplam 5 tane kiosk cihazının hastaların hizmetine sunulduğunu kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı