Tahliller için merkeze gelmeyecekler - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tahliller için merkeze gelmeyecekler

Tahliller için merkeze gelmeyecekler

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Çal Devlet Hastanesi’nde Laboratuar Ünitesi yenilendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Şubat 2017 Perşembe, 10:13

Çal Devlet Hastanesi’nde bulunan Biyokimya Laboratuarı yenilendi. 2001 yılında hizmet vermeye başlayan Çal Devlet Hastanesi Biyokimya Laboratuarı günümüz standartlarında hizmet vermek için yenilenerek, Çal halkının hizmetine sunuldu.

Laboratuar düzenlemeleriyle birlikte gaita ve idrar mikrobiyoloji laboratuarı ayrıldı. Hastaların kan verme odası yeniden dizayn edildi. Girişlere otomatik sensörlü kapı takıldı. Kanın içindeki şekilli elementleri ayırmaya yarayan santrifüj cihazı en son teknolojik cihazla değiştirildi. Kan alma koltuğu ve masalar yenilendi. Hastalar önceden idrar numunelerini içeri girip bırakmak zorundayken, yeni düzenlemeyle direk duvarda açılan pencereye numunelerini bırakabiliyor.

TÜM TAHLİLLER ÇAL’DA DA YAPILABİLECEK
Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, Çal Devlet Hastanesi’nde 4 Uzman Hekim (Kadın Hastalıkları ve Doğum, Genel Cerrahi, Dahiliye ve Aile Hekimi Uzmanı) 6 Pratisyen Hekim, 2 Diş Tabibi olmak üzere kadrolu 12 hekimin bulunduğunu, haftada ikişer gün Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ile Anestezi Uzmanının da geçici görevlendirmeyle hastanede görev yaptığını söyledi.

Biyokimya Laboratuarında yapılan düzenlemelerle Çal ilçesinde daha iyi sağlık hizmeti vereceklerinin altını çizen Öztürk şunları söyledi:

“Geçtiğimiz haftalarda başlattığımız Kardeş Hastane Uygulamasıyla ilçe hastanelerimizin Görüntüleme ve Laboratuar Hizmetlerini merkezde bulunan hastanelere bağlamıştık. Bu bağlamda Denizli Devlet Hastanesi Çal Devlet Hastanesi’nin kardeş hastanesi olmuştu. Bu sayede daha önceden Çal ilçesinde yapılamayan tüm kan tahlilleri yapılabilecek. Sonuçlar da online olarak direk muayene olduğunuz hekimin bilgisayarında gözükebilecek. İlçede kanınızı aldırdıktan sonra başka hiçbir yere gitmeden yine sonucunuzu hekiminizden öğrenebileceksiniz. Ayrıca Çal Devlet Hastanesi Laboratuarı’nı fiziki anlamda düzenleyerek Çal halkının daha konforlu, daha kaliteli hizmet almasını sağladık” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı