REKLAMI GEÇ

AMATEM’e teşekkür belgesi

AMATEM’e teşekkür belgesi

Denizli Devlet Hastanesi Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi’ne (AMATEM) yaptıkları özverili çalışmalar ve göstermiş oldukları başarıdan dolayı Denizli Valiliği tarafından teşekkür belgesi verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Temmuz 2017 Çarşamba, 13:04

“26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü”nü kapsayan hafta içinde Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen törende, uyuşturucu ile mücadele eden kurum ve kuruluşlar ile şahıslara teşekkür belgesi verildi.

Denizli Devlet Hastanesi AMATEM adına Sorumlu Hekim Psikiyatri Uzmanı Dr. Taner Değirmenci’ye Vali Vekili Rıfat Ata tarafından teşekkür belgesi verildi. Ata, uyuşturucu ve bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadelede AMATEM’lerin rolünün büyük olduğunu dile getirerek Denizli Devlet Hastanesi AMATEM’in de üstüne düşen bu önemli rolü başarıyla yerine getirdiğini söyledi.

AMATEM’E BAŞVURU HER GEÇEN ZAMAN ARTIYOR
Her yıl AMATEM’e madde kullanımı nedeniyle birçok kişinin başvurduğunu söyleyen Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, 2016 yılında madde ve alkol bağımlılığıyla ilgili AMATEM’e 6 bin 774 kişinin başvurduğunu, 135 hastanın yatarak tedavi edildiğini belirtti.

Öztürk, AMATEM’in her ilde olmadığını Denizli’nin bu anlamda çevre illere de hizmet veren bir konumda olduğunu dile getirerek, “Denizli Devlet Hastanesi AMATEM, Türkiye’de Bakırköy’den sonra kurulan ilk merkezdir. En son yatak kapasitemizi 16’ya çıkardık ve 1 Sorumlu Psikiyatri Uzmanı, 6 hemşiremiz ile Denizli ve çevre illere hizmet vermekteyiz. AMATEM’de bu yılın ilk 6 ayında yatan hasta sayımız 83, yine bu dönemde polikliniklere tedavi için başvuran, ayaktan tedavi olan ve kontrollerine gelen hasta sayımız ise 3 bin 90’a ulaştı. Son yıllarda rakamlara bakarsak madde kullanımı, uluslararası boyutta önemli bir sorun, özellikle de gençler arasında madde kullanım yaşı her geçen gün düşmekte ve bu da ülkemizde ve dünyada giderek toplumsal bir tehdit oluşturmaya başlamakta. Bu nedenle alkol ve bağımlı maddelerle daha iyi mücadele edilip, bir şekilde kişilerin bunlardan uzaklaştırılması gerekiyor” diye konuştu.

Genel Sekreter Öztürk, Denizli Valiliği tarafından AMATEM’ verilen teşekkür belgesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “AMATEM büyük bir özen, sabır ve özveri ile çalışılması gereken bir bölüm. Bu anlamda merkezimizde görev yapan tüm çalışma arkadaşlarımı yürekten kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı