REKLAMI GEÇ

Gültepe’ye aile ve toplum sağlığı merkezi

Gültepe’ye aile ve toplum sağlığı merkezi

Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Gültepe Mahallesi’ne yapılacak Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Mayıs 2015 Pazar, 12:46

Denizli’nin Gültepe Mahallesi’ne yapılacak Denizli Büyükşehir Belediyesi Halil Çarkıt Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Geçen ay protokolü yapılan ve arsası Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen sağlık merkezinin temel atma törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Vali Vekili Ekrem Büyükata, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hayırsever Halil Çarkıt ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BU İŞLER LAFLA DEĞİL SEVDAYLA, AŞKLA OLUYOR”
Ekonomi Bakanı Zeybekci, temel atma törenindeki konuşmasında, Denizli’nin Ege’nin sağlık merkezi olacağını söylediklerini anımsatarak, Karahasanlı’ya bin 200 kişilik Şehir Hastanesi yapılacağını, iki ay içinde temel atılacağını söyledi. Zeybekci, “Bu işler lafla olmuyor sevdayla, aşkla oluyor. Bu aşk bu sevda bizde, bu güvende sizde olduğu sürece Allah bizleri mahcup, sizleri de o güvenden dolayı pişman etmesin inşallah” dedi.

“SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRİYORUZ”
Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ise, 30 Mart öncesi Gültepe’ye aile sağlığı merkezi yapacaklarına dair söz verdiklerini ifade ederek, “Çok şükür o sözümüzü yerine getirerek, Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi inşaatının temelini atacağız. Burada ayrı bir güzellik yaşıyoruz. Yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde Denizli Büyükşehir Belediyemizin tahsis ettiği arsaya hayırseverimiz Halil Çarkıt beyefendi sağlık merkezini inşa edecek. Allah kendisinden razı olsun. Emeği, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Halil Çarkıt Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi’nin temeli protokol üyeleri tarafından atıldı.

GEÇEN AY PROTOKOLÜ İMZALANDI
Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever Halil Çarkıt arasında geçen ay imzalanan protokol ile, Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ait 771 metrekarelik arsa sağlık merkezi için tahsis edilmişti. Protokol ile hayırsever Halil Çarkıt sağlık merkezini inşa edecek, Halk Sağlığı Müdürlüğü ise işletmesini üstelenecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı