Acil Durum Planı Eğitimi Denizli’de - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Acil Durum Planı Eğitimi Denizli’de

Acil Durum Planı Eğitimi Denizli’de

İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Hastane Afet Planı yönetmeliği gereğince Hastane Afet ve Acil Durum Planı Uygulayıcı Eğitimi başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Mayıs 2017 Cuma, 11:58

 
Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı’nın açılış konuşması ile başlayan Hastane Afet ve Acil Durum Planı Hazırlama Kılavuzu tanıtım ve uygulamasına dönük eğitim, tüm kamu ve özel hastanelerin Hastane Afet Planı hazırlayıcıları ve Kamu Hastaneler Birliği temsilcilerinden oluşan toplam 25 katılımcı ile yapılıyor.

Programa, Denizli, Muğla ve Aydın illerinden eğitimciler katılıyor. Eğitimler Afet ve Acil Durum Temel Kavramları, Hastane Afet ve Acil Durum Planı Hazırlama Kılavuzu Tanıtımı, Hastanelerde Afet Risklerinin Azaltılması, Afet ve Acil Durum Müdahale Yönetimi, Hastane Olay Yönetim Araçları, Kitlesel Yaralanmalı Olaylarda Hastane Müdahale Aşamaları, Olay Bildirimi ve Acil Müdahale Planı Aktivasyonu, Hastanenin Tıbbi Kapasitesi, Hastane Afet Triaj Alanı, Acil Servis ve Hastane İçi Trafik Akışı, Bilgi Yönetimi ve Formlar, Güvenlik-Emniyet, Lojistik ve Malzeme Yönetimi, Psikososyal Destek Faaliyetleri, Ölü ve Kayıplarla İlgili İşlemler, Müdahale Prosedürleri, Olaya Özel Planlar ve Tatbikat Hazırlığı konularında veriliyor.

Üç gün sürecek eğitimde, Acil Durum ve Afet durumlarında zarar azaltma, hazırlık, müdahale ve iyileştirme aşamalarında hastanelerin yapması gereken iş ve işlemler üzerinde çalışmalar yapılacak ve eğitim son gün masa başı tatbikat ile son erecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı