Kale Devlet Hastanesi, elektriğini kendisi üretecek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kale Devlet Hastanesi, elektriğini kendisi üretecek

Kale Devlet Hastanesi, elektriğini kendisi üretecek

Denizli’deki kamu hastaneleri içinde elektriğini güneş enerjisinden üretecek olan ilk hastane Kale Devlet Hastanesi olacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Mayıs 2017 Salı, 14:54

Kale Devlet Hastanesi’nde Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi üretilmesi için kurulacak sistemle ilgili projelendirme, çağrı mektubu, ilgili kurum ve kuruluş izinleri ve diğer resmi prosedürler tamamlandı.

Projenin önündeki tüm engellerin kalkmasıyla birlikte ihaleye çıkılarak sözleşme imzalandı. 90 gün sürecek çalışmalar sonunda Kale Devlet Hastanesi elektrik tüketiminin tamamını kurulacak sistemden sağlayacak.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Berna Öztürk, “Hastanelerimizde enerji maliyetlerinin düşürülmesi ve bu kaynakların sağlık hizmetlerine aktarılması için yürüttüğümüz çalışmalara ilk olarak enerji verimliliği komisyonu kurarak başladık. Bu komisyonla çeşitli çalışmalar yürüttük ve 4 yılın sonunda yaklaşık 5 milyon 600 bin TL tasarruf sağladık. Şimdi de 2 yıldır üzerinde çalıştığımız güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretimi için Kale Devlet Hastanesi’ndeki çalışmalarımızın son aşamasına geldik. 2016 yılında projesi onaylanan ve gerekli prosedürlerin halledildiği hastanemizde elektrik üretimi için ihalemizi yaptık 90 gün içinde sistemin kurulmasıyla hastanede elektrik üretimine geçeceğiz. Bu proje ile Kale Devlet Hastanesi kendi kullandığı elektriğin yüzde 100’ünü güneşten karşılayan ilk hastane olacak” dedi.

Öztürk, sisteme diğer hastanelerin de geçmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı