REKLAMI GEÇ

Denizli Şehir Hastanesi’nde inşaat yeniden başladı

Denizli Şehir Hastanesi’nde inşaat yeniden başladı

Denizli’de yapımına 2020’de başlanan ancak sürekli yeni ihalelerle gündeme gelen şehir hastanesinde yeni süreç başladı. 2 Temmuz’da sözleşme imzalandı ve inşaat yeniden start aldı. Bu arada, 2020’de 1 milyar liraya yapılan ihalenin son bedeli 11 milyar 900 milyon lira.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Temmuz 2024 Pazartesi, 11:43

Denizli’de uzun süreden bu yana gündemde olan Denizli Şehir Hastanesi’nde yapım aşamasına gelindi. Kamu İhale Kurumu’ndan edinilen bilgiye göre; Denizli’de yapılması planlanan hastanenin ikinci ihalesinin ardından 2 Temmuz’da sözleşme imzalandı, inşaat için start verildi.

ÇEŞİTLİ BRANŞLARDA TOPLAM BİN YATAK KAPASİTESİ
İnşaat alanında hareketliliğin görüldüğü hastanede genel bölümün yanı sıra her biri 100’er yataklı kadın doğum ve çocuk, onkoloji, kalp ve damar cerrahisi, psikiyatri gibi bölümler bulunacağı daha önce açıklanmıştı.

MALİYETİ 4 KAT ARTTI
Söz konusu hastanenin yapımı için 2020’de de ihaleye çıkmıştı. 1 milyar TL bedelle ihaleyi alan şirketin hastanenin temelini attıktan sonra inşaata devam etmediği öğrenildi. Bunun ardından birçok kez ihale yapıldı. Aradan geçen dört yılın ardından hastanenin maliyeti tam 11.9 milyar TL bedele ulaştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı