REKLAMI GEÇ

Denizli’de 10 devlet hastanesi ‘Dijital Hastane’ oldu

Denizli’de 10 devlet hastanesi ‘Dijital Hastane’ oldu

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı olan 10 devlet hastanesinin tamamı Hımss Emram Stage 6 (Dijital Hastane Seviye-6) kriterlerini yerine getirerek “Dijital Hastane” unvanı almaya hak kazandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ekim 2017 Cumartesi, 10:20

Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle yürütülen Dijital Hastane sertifikasyon çalışmalarına bir süre önce başlayan Denizli Kamu Hastaneleri, ildeki kamu hastanelerinin tamamını Dijital Hastane yaparak Türkiye’ de bir ilke imza attı.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, Genel Sekreterlik olarak başlatılan diğer uygulamalarda olduğu gibi, Djital Hastane çalışmalarında da merkez ve ilçe ayrımı yapılmaksızın tüm hastanelerde eş zamanlı olarak çalışma yürüttüklerini söyledi.

Öztürk, “Dijital Hastane ile birlikte, tıbbi süreçlerde bilişim teknolojilerini azami düzeyde kullanmaya başladık, bu sayede tüm tıbbi cihazlar otomasyon sistemi ile entegre edildi, kağıt kullanımı asgari seviyeye indirildi, mobil uygulamalar hayata geçirildi, hasta tedavilerinde oluşabilecek insan hatalarının  önüne geçebilecek klinik karar destek sistemleri uygulamaya konuldu.Denizli Kamu Hastaneler Birliği olarak Sağlık Bakanlığımızın sağlıkta gelişim ve dijital dönüşüm hedefleri doğrultusunda hareket ederek, hiçbir ekstra harcama yapmadan mevcut kaynaklarımız kullanılarak, sağlık çalışanlarımızla ekip ruhu ve multi-disipliner yoğun bir çalışma gayreti ile bu başarıyı elde ettik, bu başarıda büyük emeği bulunan tüm sağlık çalışanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı