REKLAMI GEÇ

Denizlili hayırseverden ambulans bağışı

Denizlili hayırseverden ambulans bağışı

Denizlili hayırsever Mehmet Aksoy tarafından alınarak Denizli İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere bağışlanan ambulans için Gözler’de törenle teslim edildi. Törende Vali Vekili Mehmet Okur tarafından ambulans bağışlayan Mehmet Aksoy’a teşekkür edilerek, plaket verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mayıs 2022 Cumartesi, 11:59

Törene Vali Vekili Mehmet Okur, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, hayırsever Mehmet Aksoy ve Gözler Mahallesi sakinleri katıldı.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk hayırseverlerin katkısıyla Denizli’de yürütülen sağlık hizmetlerinin güçlenerek devam ettiğini belirterek, “Acil sağlık hizmetlerinde çok hızlı ve güvenli şekilde hastaya müdahalede bulunup en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırmakla yükümlüyüz. Bugün ilimizde 33 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda 113 tam donanımlı ambulans ve 520 sağlık çalışanıyla hizmet veriyoruz. Vakalara merkezde 5 dakika 37 saniye, kırsalda 12 dakika 24 saniye ile ulaşmaktayız. Denizli’de hayırseverlerimiz gerçekten mükemmel. Mehmet Amcamız da bu insanlardan bir tanesi. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hayırsever Mehmet Aksoy törene katılan herkese teşekkür ederek, ambulansın Denizli’ye hayırlı olmasını istedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de, bugüne kadar bağışta bulunan bütün hayırseverlere teşekkür ederek, “Rabbim kazandığı parayı milletiyle paylaşan, hayır yaparken malından eksildiğini düşünmeyen, bağış yaptıkça zenginliğine zenginlik kattığını düşünen hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Hayır yapabilmek herkese nasip olmuyor. Bunu başaran herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum” dedi.

Pamukkale Kaymakamı Uğut Bulut da kendi topraklarında kazandığı parayla yine kendi topraklarına bağışta bulunan hayırsever Mehmet Aksoy’a teşekkür ederek, “Yapılan bu ambulans bağışıyla sağlık teşkilatımız hizmetlerinde daha ileriye gidecek. İlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör de yapılan bağışla birlikte 114’e çıkan ambulans sayısının Denizli’ye hayırlı olmasını dileyerek, “Mehmet Amca yaptığı bu bağışla bizlere ve gençlere örnek oluyor. Bu dünyada kazanılan paranın bir amaç değil bir araç olduğunu gösteriyor. Allah ondan razı olsun” dedi.

Denizli Vali Vekili Mehmet Okur ise sağlık sektörüne bağış yapan bütün hayırseverlere teşekkür ederek, “Ülkemizde her alanda olduğu gibi sağlık konusunda da çok önemli aşamalar kaydedildi. Denizli acil vakalara müdahale noktasında çok iyi yerde. Bu Denizli’deki sağlık çalışanların başarısıdır. Yine pandemi boyunca ülkemizde ve Denizli’de büyük bir mücadele verildi. Bunun da en büyük mimarlarından bir tanesi yine sağlık ordumuzdur. Denizli’de hayırsever vatandaşlarımız hayır noktasında birbiriyle yarışıyor. Sağlık sektörüne yaptıkları bağışlardan dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve bu davranışın herkese örnek olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra İl Müftü Yardımcısı Ramazan Özgün Türkmen’in yaptığı duanın ardından anahtar teslim töreni yapıldı. Son yapılan bağışla birlikte Denizli’de ambulans sayısı 114’e yükseldi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı