Devlet Hastanesi’nden yeni bir hizmet daha - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Devlet Hastanesi’nden yeni bir hizmet daha

Devlet Hastanesi’nden yeni bir hizmet daha

Denizli Devlet Hastanesi hizmetlerine kanser hastalarını ilgilendiren önemli bir yandal daha eklendi. Artık Denizli Devlet Hastanesi’nde karaciğer, safra kesesi, pankreas, mide, kalın bağırsak, yemek borusu, meme ve ince bağırsak gibi özellikli kanser ameliyatları yapılabilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ocak 2019 Çarşamba, 13:55

Denizli Devlet Hastanesi, Cerrahi Onkoloji Kliniği’nden sonra çalışmalarına şimdide kanser hastalarını yakıdan ilgilendiren yeni bir yan dal daha ekledi. Buna göre Denizli Devlet Hastanesi’nde karaciğer, safra kesesi, pankreas, mide, kalın bağırsak, yemek borusu, meme ve ince bağırsak gibi özellikli kanser hastaları ameliyat edilebilecek.

Diğer taraftan Kemoterapi, Radyoterapi, Nükleer Tıp, Radyoaktif İyot Merkezi gibi kanser tanı ve tedavisinde önemli yer tutan merkezleri bünyesinde barındıran Denizli Devlet Hastanesi’nde Cerrahi Onkoloji ve Gastroenteroloji Cerrahi uzmanıyla birlikte multidisipliner yaklaşım isteyen özellikli ameliyatlar da gerçekleşecek.

Cerrahi Onkolojinin genel cerrahinin içinde onkolojik ameliyatlarla ilgilenen spesifik bir bilim dalı olduğunu belirten Cerrahi Onkoloji uzmanı Op. Dr. Ogün Aydoğan, “Kanser tedavisi birçok uzmanlık dalının işbirliği içerisinde doğru ve zamanında tanıyla geciktirilmeden tedaviyi gerektirir. Kanserli bölgenin ameliyat edilerek tedavi edilmesinde rol alan cerrahi onkoloji, tanı ve tedavinin diğer alanlarında da önemli paya sahiptir. Cerrahi tedavide amaç erken evre hastalarda tümör dokusu kalmayacak ölçüde cerrahi yapılmasıdır. Denizli Devlet Hastanesi’nde meme, mide, yemek borusu, ince barsak, kolorektal, karaciğer, safra kesesi, pankreas, tiroid, yumuşak doku, cilt kanseri gibi ameliyatları kapalı ve açık cerrahi yöntemlerle yapacağız” dedi.

Denizli Devlet Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahi Uz. Dr. Esin Şair ise Gastroenteroloji cerrahisi bölümünde tüm sindirim sistemi organları hastalıklarının tanı ve tedavisi için gastroenteroloji cerrahi, gastroenteroloji, medikal onkoloji, radyoloji, pataloji ve radyasyon onkoloji uzmanlarınca multidisipliner yaklaşımla hastalara hizmet verildiğini söyledi. Şair, “Bölümümüzde yemek borusu hastalıkları, mide ve 12 parmak bağırsağı hastalıkları, ince ve kalın bağırsak hastalıkları, karaciğer, pankreas, safra kesesi, safra yolları hastalıkları uzmanlarınca değerlendirilip tedavi edilmektedir. Hastalar teknolojiyi ve çağdaş gelişmeleri yakından takip eden geniş deneyim ve beceriye sahip bir ekip tarafından hasta odaklı yaklaşım ile evrensel standartlarda da destek alınmakta, gereklilik halinde girişimsel radyolojik işlemler de yapılmaktadır. Kanser tanısı konan hastaların takip ve tedavileri ilgili branşların uzmanlarının oluşturduğu konseyce değerlendirilmekte, gastroenteroloji cerrahisine ihtiyaç duyulan hastaların ameliyat öncesi veya sonrası onkolojik takip ve tedavileri düzenlenmektedir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı