REKLAMI GEÇ

Egekent Hastanesi’nden öğrencilere hijyen eğitimi

Egekent Hastanesi’nden öğrencilere hijyen eğitimi

Denizli Özel Egekent Hastanesi’nin Özel Ferhatlar Eğitim Kurumları öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği etkinlikte öğrencilere el hijyenini nasıl sağlanması ve hijyenin önemi anlatıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mayıs 2022 Cumartesi, 13:31

Denizli Özel Egekent Hastanesi tarafından Özel Ferhatlar Eğitim Kurumları’nda düzenlenen etkinlikte Egekent Hastanesi Başhemşiresi Hülya Koçer ile Eğitim ve Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Havva Demirel tarafından öğrencilere el hijyeninve önemini anlattılar.

Egekent Hastanesi’nin Özel Ferhatlar Eğitim Kurumları öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği etkinlikte öğrencilere el hijyeni ve önemi anlatıldı. Eğlenceli vakit geçiren Ferhatlar Koleji öğrencileri, Egekent Hastanesi Eğitim ve Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Havva DEMİREL ile yaptıkları parmak boya deneyi ile mikropların elimizde nasıl konumlandığını gözlemlediler. Öğrenciler, deneyin devamında el hijyeni ile hastalıklardan nasıl korunacaklarını ve ellerini nasıl yıkayacaklarını öğrendiler. El yıkama konusunda eksiklikler olduğuna değinen Hemşire Havva Demirel, “ El yıkama parmak aralarını  ve el bileklerini kapsayacak şekilde olmalı” ifadesini kullandı.

“Son İki Yıl Bize Hijyenin Ne kadar Önemli Olduğunu Gösterdi”

Geçirdiğimiz son iki yılda hayatımıza giren virüsün bize yaşattığı sıkıntılara ve temizlik ile korunmanın mümkün olduğuna dikkat çeken Egekent Hastanesi Başhemşiresi Hülya KOÇER, “ Son iki yıl bize hijyenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Özellikle el hijyeni ile hastalıkları önlememiz mümkün. Dışarıdan geldiğimizde, tuvaletten sonra, yemeklerden önce ve saçlarımıza dokunduktan sonra mutlaka ellerimizi yıkamalıyız” şeklinde konuştu.

Eğlenceli bir şekilde geçen etkinlik sonrası öğrencilere dezenfektan hediye edildi. Etkinlik, öğrencilere “El Yıkama Sertifikası” verilmesi ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı