Eşi tarafından öldürülen Hafize Kurban 2 hastaya hayat verecek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Eşi tarafından öldürülen Hafize Kurban 2 hastaya hayat verecek

Eşi tarafından öldürülen Hafize Kurban 2 hastaya hayat verecek

Boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından boğazından ve vücudunun farklı yerlerinden bıçaklanması sonucu yaşamını yitiren kadının bağışlanan organları alındı. Hafize Kurban iki hastaya umut oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Eylül 2019 Perşembe, 14:45

Denizli’de boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından boğazından ve vücudunun farklı yerlerinden bıçaklanması nedeniyle ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kadının organları ailesi tarafından bağışlandı.

DENİZLİ (AA)
Pamukkale’nin İncilipınar Mahallesi’nde 27 Ağustos’ta eşi Uğur Kurban tarafından bıçaklanan ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi altına alınan 23 yaşındaki Hafize Kurban, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından hastane yönetiminin organ bağışı konusunda bilgilendirdiği Kurban’ın ailesi bağışa onay verdi.

Hastanedeki operasyonun ardından Hafize Kurban’ın 2 böbreği Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde nakil bekleyen bir hasta için alınırken, karaciğeri ise İzmir’e gönderildi.

Organlar, nakil bekleyen hastalara nakledilecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı