Hayırsever aile Mobil Kanser Tarama Tırı bağışladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hayırsever aile Mobil Kanser Tarama Tırı bağışladı

Hayırsever aile Mobil Kanser Tarama Tırı bağışladı

Denizli’de Tülin ve Abdurrahman Mutlubaş çiftinin bağışladığı ve gerekli tıbbi donanımı Sağlık Bakanlığı’nın karşıladığı Mobil Kanser Tarama Tırı hizmet vermeye başladı. Tır, kentin en ücra köşelerine kadar gidip kanser taraması yapacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Kasım 2021 Pazar, 10:29

Denizli, kanserle mücadele önemli bir yer tutan ve en ücra noktalara kadar giderek vatandaşlara ücretsiz kanser taraması yapacak olan Mobil Kanser Tarama Tırı’na kavuştu.

Hayırsever Tülin ve Abdurrahman Mutlubaş tarafından alınan ve gerekli tıbbi donanımı Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanan Mobil Kanser Tarama Tırı için Denizli Valiliği’nde tören düzenlendi. Törene, Vali

Ali Fuat Atik, Ak Parti Milletvekili Nilgün Ök, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, hayırsever Tülin ve Abdurrahman Mutlubaş,  Mutlubaş ailesinin yakınları ve sağlık çalışanları katıldı.

TOPLUMA OLAN BORCUMUZ

Hayırsever Abdurrahman Mutlubaş yaptığı konuşmada bir işte başarılı olurken devletin ve toplumun katkısının büyük olduğunu söyleyerek, “İnsanlar tesadüfen dünyaya geliyor ve kendilerine uygun görülen süreyi yaşadıktan sonra kalkıp gidiyor. Belli bir başarı elde etmek için herkes gayret içerisinde oluyor. Ancak bu başarı kişinin sadece kendisine ait değildir. Öncelikle devletimizin sonra toplumun katkısı vardır. Kişi bu katkılardan ötürü hem devletimize hem topluma borçludur diye düşünüyorum. Devletlere olan borçlar vergiler ile ödeniyor, ama topluma olan borçların ödenebilmesi için sosyal projelerin olması lazım. Bu düşünceden hareketle mobil kanser tarama tırı almaya karar verdik. Bu tırın devreye girmesinde Sağlık Müdürümüz bizi teşfik etti. Milletvekilimiz Sayın Nilgün Ök de tırın iç donanımında çok katkısı oldu” dedi.

Törende konuşan Ak Parti Milletvekili Nilgün Ök de, hayırsever aileye teşekkür etti.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, yaptığı konuşmada Denizlili hayırseverlerin ahde vefa örneğini bugün bir kez daha gösterdiğini belirterek; “İnsan hayatına dokunmak, insanın sağlığı ile ilgili katkıda bulunmak, bana göre hayırların en büyüğü. Dokunamadığımız, ulaşamadığımız KETEM’lere getiremediğimiz kadınlarımız var. Bunlara bir şekilde ulaşmak zorundayız” dedi.

Konuşmaların ardından Mobil Kanser Tarama Tırı’nı Denizli’ye kazandıran hayırsever Tülin ve Abdurrahman Mutlubaş’a Denizli Valisi Sayın Ali Fuat Atik tarafından plaket verildi. Daha sonra protokol üyeleri tarafından mobil kanser tarama tırı kesilen kurdele ile hizmete açıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı