REKLAMI GEÇ

Kalitesi belgelendi

Kalitesi belgelendi

Sarayköy Devlet Hastanesi, uluslararası niteliği olan TSE-ISO EN 9001:2000 Kalite Belgesi aldı.

/ DENİZLİHABER / 14 Ağustos 2008 Perşembe, 00:00

Sarayköy Devlet Hastanesi, TSE-ISO-EN 9001:2000 Kalite Belgesi almaya hak kazandı. Hastanenin kalite bayrağı, törenle teslim edildi. Vali Yavuz Erkmen başta olmak üzere Denizli Milletvekilleri Av. M. Salih Erdoğan, Dr. Mithat Ekici, İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Taş, Sarayköy Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, TSE Denizli Bölge Müdürü Ahmet Arıkan, hastane personeli ve vatandaşların katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Sarayköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Acıbüş, bir buçuk yılı aşkın bir süredir bu belgeyi almak için çalıştıklarını söyledi. Uluslararası niteliğe sahip bir belgeye sahip olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başhekim Acıbüş “Nitelikli ve etkili sağlık hizmetleri için kalite ve akreditasyon, hızlı değişim ve gelişmeyi yakalamanın en iyi yoludur. Bakanlığımızın ‘sağlıkta dönüşüm’ felsefesi ile örtüşen bu anlayış gereği hastanemiz eğitim, belgeleme, ölçümleme, organizasyon, hasta kabul, acil servis, yemekhane, laboratuvar, çamaşırhane, tıbbi atık gibi bütün alt yapı çalışmalarını takiben 2008 Haziran ayında TSE tarafından yapılan dış tetkikler sonucunda, bu kalite belgesini alarak çalışanlarının başarısı ve gururu olmuştur’ dedi.

Vali Erkmen, kalite belgesi alınmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Vali Erkmen, bundan sonra çok konuşmak yerine, bundan sonra da bugünkü güzelliğin devam etmesinin sağlanması gerektiğini söyledi. Vali Erkmen, “Lafa bakılmaz ayinesi iştir kişinin” dedi.

Sadece sağlık sektörü için değil, tüm hizmet sektörlerinde, halkı memnun etmenin şart olduğunu belirten Vali Erkmenr, “Herkes kendisini derdi olan, rahatsızlığı olan hasta yerine koysun ve kendisi nasıl hizmet görmek istiyorsa gelen vatandaşa, hastaya da o şekilde davransın. Güler yüzle hastalara yaklaşmak, onlara çok büyük moral verecektir. Eğer bu şekilde hizmet etmezsek aldığımız belgelerin hiçbir anlamı kalmaz ve hep kendimizi aldatmış oluruz. Hem kalite yönetimi hem de hepsinden önemlisi vatandaş memnuniyetidir. Eğer vatandaş memnunsa zaten bir sorun yoktur” dedi.

Tören sonunda TSE Bölge Müdürü Ahmet Arıkan, İl Sağlık Müdürü Erdoğan Taş’a, Başhekim Mehmet Acıbüş’e ve hastane çalışanlarına belgelerini teslim etti. Hep birlikte kalite bayrağı göndere çekildikten sonra hastane içinde incelemelerde bulunuldu.

         

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı