Kamu Hastaneleri’nden kan bağışı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kamu Hastaneleri’nden kan bağışı

Kamu Hastaneleri’nden kan bağışı

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından birlik genelinde başlatılan ‘Kan Vererek Can Veriyoruz’ projesi kapsamında sağlık çalışanları ve vatandaşlar tarafından bir günde 278 ünite kan bağışında bulunuldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Şubat 2016 Cumartesi, 11:38

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Kış aylarında kan bağışının az olması ve kanın sürekli ihtiyaç olmasından yola çıkılarak başlatılan projede Genel Sekreterliğe bağlı sağlık çalışanları kan bağında bulundu. Birliğe bağlı Denizli Devlet, Servergazi Devlet ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerinde kurulan kan bağış noktalarında sağlık çalışanlarının yanı sıra vatandaşlardan da kan bağışı kabul edildi. Bir gün süren kampanya sonunda tam 278 ünite kan toplandı.

kan-bagisi-ic

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk ve Kızılay Şube Başkanı Erdal Otçu ile birlikte kurulan kan bağış noktalarını gezerek sağlık çalışanları ve vatandaşları kan bağışı konusunda teşvik etti.

Kan bağışının önemine değinen ve kampanyaya destek veren tüm sağlık çalışanlarını kutlayan Öztürk, “ Denizli Kamu Hastaneleri Birliği olarak tüm sağlık çalışanlarımız ile birlikte ‘Kan Vererek Can Veriyoruz’ adı altında bir kampanya başlatmıştık. 3 haftalık bir hazırlığın ardından, Kızılay Kan Merkezi 3 büyük hastanemizde kan verme stantlarını kurdu. Biliyorsunuz kış aylarında özellikle kan stoklarında azalma oluyor. Bu yüzden kan bağışında bulanalım ve Kızılay’a destek verelim dedik. Kampanya sonunda da bir günde 278 ünite kan bağışı elde ettik. Kampanyamız dolayısıyla stantlarımızı dolaşan ve bize destek veren başta Kızılay Şube Başkanımız Erdal Otçu’ya, kan vererek bize destek olan sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

kan-bagisi-icc

Kızılay Şube Başkanı Erdal Otçu da kan bağışında bulunan tüm sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti. Otçu, “Denizli’de günlük ortalama 150 – 200 ünite arası kana ihtiyacımız var. Bizse Kamu Hastaneleri’nden bir günde 278 ünite kan aldık ve bu bizi oldukça memnun etti. Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır. Unutmayalım her kan bir insanın hayatını kurtarabilir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı