Kadının karnından devasa bir kitle çıktı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kadının karnından devasa bir kitle çıktı

Kadının karnından devasa bir kitle çıktı

Karın ağrısı şikayeti ile hastaneye giden 25 yaşındaki bir kadının karnından ameliyatla 3.7 kilogram ağırlığındaki kitle ameliyata alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Kasım 2019 Çarşamba, 14:37

DENİZLİ (AA) – Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran kadının karnından 3,7 kilogramlık kitle çıkarıldı. Kentteki bir özel hastaneden yapılan açıklamaya göre ilçede yaşayan 25 yaşındaki Kezban Gözebe, karın ağrısı ve şişlik şikayetiyle hastanenin dahiliye servisinde muayene oldu.

Dahiliye Uzmanı Dr. Dündar Güngör’ün yaptığı tetkiklerde karnında kitle tespit edilen hastaya, Dr. Nazmi Yaşar Sayım tarafından operasyon yapıldı. Operasyonda Gözebe’nin karnından 3 kilo 736 gram ağırlığında kitle çıkarıldı.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Doktor Sayım, bilgisayarlı tomografide karnın sol yarısını neredeyse tamamen kaplayan yaklaşık 36 santimetre boyutlarında bir kitle tespit ettiklerini belirtti. Kitleyi başarılı bir operasyonla aldıklarını anlatan Sayım, “Kitle göğüs boşluğu ile karın boşluğunu ayıran diyafram dediğimiz yerden başlayıp aşağıya kasık bölgesine uzanan oldukça büyük boyutlardaydı. Hasta ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı