Nikfer’de 4X4 ambulans hizmet verecek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Nikfer’de 4X4 ambulans hizmet verecek

Nikfer’de 4X4 ambulans hizmet verecek

Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli’ye tahsis edilen 4X4 tam donanımlı ambulans, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kış şartları da göz önüne alınarak Tavas’ta bulunan Nikfer Acil Sağlık İstasyonu’na teslim edildi. Ambulans Denizli Kayak Merkezi dahil olmak üzere Tavas’ta ihtiyaç duyulan diğer bölgelere de hizmet verecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Ocak 2021 Perşembe, 12:07

Denizli’nin ikinci beyaz cenneti olarak adlandırılan, merkeze 85 km uzaklıkta bulunan ve Denizlililerin yoğun ilgi gösterdiği Nikfer Mahallesindeki Denizli Kayak Merkezi’nde sağlık sorunları yaşayan vatandaşlarımıza Nikfer Acil Sağlık İstasyonu’nda görev yapan sağlık ekipleri hizmet veriyor.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de Nikfer ve bölgesinde kış koşullarında oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı gerekli tedbirleri aldıklarını, Nikfer Acil Sağlık İstasyonu’ndaki ekiplerin zorlu koşullarda sağlık hizmetlerini kesintisiz sürdürdüklerini söyledi.

Öztürk, “Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 4X4 tam donanımlı ambulansı, Nikfer ve bölgesindeki kış koşullarında sağlık hizmetlerinin herhangi bir aksamaya uğramaması için Nikfer Acil Sağlık İstasyonu’na gönderdik. Nikfer Acil Sağlık İstasyonunda görevli ekiplerimiz bölgede yaşanan kaza, yaralanmalar veya diğer durumlarda yine kayak sezonu dönemlerinde Denizli Kayak Merkezi’nde yaşanabilecek olaylara anında müdahale ederek ihtiyaç duyulması halinde komuta kontrol merkezi koordinasyonunda kent merkezinde bulunan hastanelere hastanın naklini sağlıyor. Özellikle son yıllarda Denizli Kayak Merkezi’nde artan ziyaretçi ve hasta sayısı nedeniyle 4X4 ambulansla bölgede yeni bir ihtiyaç giderilmiş oldu” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı