Organları bağışlanan Raziye Uzun 3 hastaya hayat verdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Organları bağışlanan Raziye Uzun 3 hastaya hayat verdi

Organları bağışlanan Raziye Uzun 3 hastaya hayat verdi

Beyin kanaması geçiren ve yoğun bakımda 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Raziye Uzun’un organları 3 hastaya hayat verdi. Uzun’dan alınan karaciğeri ve 2 böbreği organ bekleyen hastalara gönderildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Ocak 2021 Cumartesi, 15:20

Denizli Devlet Hastanesi’nde görev yapan Bilgisayar Mühendisi Tolga Uzun’un annesi olan ve 13 Ocak’ta evinde rahatsızlanarak Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 56 yaşındaki Raziye Uzun’un beyin kanaması geçirdiği belirlendi.

Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alınan Uzun, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 15 Ocak’ta beyin ölümünün gerçekleşmesi sonrası Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimi tarafından görüşülen Raziye Uzun’un ailesi organ bağışında bulundu. Ailenin onay vermesiyle Ankara’dan gelen ekipler Uzun’un karaciğeri ve 2 böbreğini aldı. Organlar Ankara, Aydın ve İzmir’de organ bekleyen hastalara gönderildi.

Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Raziye Uzun’un ailesine baş sağlığı diledi ve organ bağışı konusundaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Öztürk, “Denizli Devlet Hastanesi’nde görev yaptığım sürelerde birlikte çok çalıştığımız bir personelimizin annesinin vefatı bizleri de derinden üzdü. Öncelikle personelimiz olan Tolga Uzun’a baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Sağlık camiamızdan bir arkadaşımızın ve ailesinin, en acı günlerinde başka ailelere umut olmak adına organ bağışında bulunmalarından dolayı da kendilerine çok teşekkür ediyor ve ailemize başsağlığı diliyorum. Türkiye’de binlerce kişi organ beklemektedir. Organ bağışı ise sadece beyin ölümü gerçekleşen kişilerden yapılabilmektedir. Buradan herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı