REKLAMI GEÇ

Organlarıyla 3 kişiye hayat verdi

Organlarıyla 3 kişiye hayat verdi

Kalp rahatsızlığı bulunan ve geçirdiği epilepsi nöbeti sonrası beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden Uğur Büyükçakır organlarıyla 3 kişiye hayat verdi. Büyükçakır’ın böbrekleri ve karaciğeri başka bedenlerde yaşayacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Kasım 2018 Cuma, 11:32

28 Ekim’de epilepsi nöbeti geçirerek fenalaşan 48 yaşındaki Uğur Büyükçakır, Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirildi. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Büyükçakır, Nöroloji Yoğun Bakıma kaldırıldı.

Yoğun bakımda 3 gün boyunca yapılan tüm müdahalelere rağmen Uğur Büyükçakır’ın beyin ölümü gerçekleşti.

Ailesiyle yapılan görüşmeler sonucunda 48 yaşındaki Büyükçakır’ın organları bağışlandı.

İzmir’den gelen ekipler aynı anda 2 böbreği ve karaciğeri aldı. Alınan böbrekler İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, karaciğer de İzmir Kent Hastanesi’ne gönderildi.

Sağlık Müdürü Berna Öztürk Uğur Büyükçakır’ın ailesine baş sağlığı diledi, organ bekleyen hastalar adına minnettarlığını dile getirdi.

Öztürk, “Her zaman söylediğimiz gibi organ nakli ancak beyin ölümü gerçekleşen hastalardan yapılabilmektedir. Ülkemizde de organ bekleyen binlerce hasta olduğunu düşünürsek, Büyükçakır ailesi en acı günlerinde organ bağışında bulunarak organ bekleyen hastalara umut oldular. Ben kendilerine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bir kez daha herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

Yorumlar

zeliha bobur   -  Bağlantı 3 Kasım 2018, 16:43

allah rahmet eylesin

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı