Pamukkale’de 65 yaş üstüne aşı kolaylığı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale’de 65 yaş üstüne aşı kolaylığı

Pamukkale’de 65 yaş üstüne aşı kolaylığı

Pamukkale ilçe merkezine uzak olan ve gezici sağlık hizmeti verilen mahallelerde yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşlara aşı kolaylığı sağlanıyor. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, randevu almalarına veya herhangi bir sağlık kuruluşuna müracaat etmelerine gerek kalmaksızın Pamukkale İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından aşılanıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Mart 2021 Salı, 10:24

Kurtluca, Güzelpınar, Cankurtaran, Karataş, Akdere, Uzunpınar ve Gözler mahallelerindeki 65 yaş ve üzeri vatandaşların birinci doz aşılarının kendi mahallelerinde toplu olarak tamamlandığı ve bu mahallelerdeki aşılanma oranının %95’in üzerinde olduğu bildirildi.

Hedeflerinin bir an önce, aşılama önceliğine göre sırası gelen vatandaşların aşılanmalarını sağlamak olduğunu belirten Pamukkale İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşe Erdoğan, “80 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın evlerinde aşılamalarını tamamladık. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ise 182’yi arayarak veya MHRS üzerinden randevu alarak aşı olabiliyorlar. Ancak kırsal bölgedeki vatandaşlarımız bu konuda biraz zorlanabiliyorlar. Bu nedenle Pamukkale Kaymakamlığımız ile yaptığımız çalışma sayesinde mahalledeki vatandaşlarımızı bazen camide bazen kahvehanede bazen de açık pazaryerinde topluyor ve gerekli tedbirleri alarak aşılıyoruz. Vatandaşımız da bu hizmetimizden oldukça memnun” dedi.

Kovid-19 salgınında birçok dünya ülkesinin yaşlı nüfusunu adeta unuttuğunu hatırlatan Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, “Yaşlılarımız bizim ülkemizin birer yapıtaşı. Onlar bizler için çok değerliler. İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Ayşe Erdoğan, ilçe merkezine uzak, gezici sağlık hizmeti verilen mahallelerdeki 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın aile sağlığı merkezine veya hastanelere erişimlerinde zorluk yaşadıklarını, bu mahallelerdeki 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızı randevu almalarını beklemeksizin aşılayabileceklerini söylediğinde çok memnun oldum ve bu hizmetten heyecan duydum. Kaymakamlığımız olarak İlçe Sağlık Müdürlüğümüze gerekli personel ve araç desteğini sağladık ve gerekli çalışmalara başladılar” dedi.

71 yaşındaki yalnız yaşayan ve telefon kullanmayan Ayşe Nine’nin ‘ben nasıl aşı olacağım, beni sağlık ocağına hastaneye götürecek kimsem yok, ne iyi ettiniz de geldiniz’ dediğini duyabilmenin verilen hizmetin önemini anlattığını dile getiren Balcıoğlu, “Valimiz Ali Fuat Atik de Pamukkale ilçesi olarak başlattığımız bu hizmeti yakından takip ediyor. İl Sağlık Müdürlüğümüz ise gerek aşı tedariki, gerekse de personel konusunda her türlü desteği sağlıyor” dedi.

Yorumlar

Haso   -  Bağlantı 9 Mart 2021, 19:01

65 yaşa takıldı aşı, bir aydır ilerlemiyor. Bir türlü sonraki kademeye geçilemedi. Aşı mı bitti ne?

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı