REKLAMI GEÇ

Sağlık çalışanlarına hasta güvenliği eğitimi

Denizli’deki sağlık çalışanlarına, ‘Hemşirelik hizmetlerinde hasta güvenliği’ konulu bir seminer verildi. Seminer sonunda, 200 sağlık çalışanına katılımcı belgesi dağıtıldı.

/ DENİZLİHABER / 9 Temmuz 2008 Çarşamba, 00:00

İl Sağlık Müdürlüğü, Hasta Güvenliği Derneği ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi işbirliği ile “Hemşirelik hizmetlerinde hasta güvenliği” konulu bir eğitim semineri düzenlendi.

Denizli Devlet Hastanesi’nin ev sahipliğini yaptığı eğitim seminere, İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Taş, kamu ve özel hastanelerin idari kadroları ile çeşitli kurumlarda çalışan hekimler, hemşireler ve sağlık memurları katıldı.

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Taş, “Sağlık hizmetlerindeki hedefimiz, gelişen ülkeler düzeyine ulaşarak, onlarla yarışır hale gelmektir. Ancak ne kadar teknoloji satın alırsak alalım, fiziki şartları ne kadar iyileştirirsek iyileştirelim, çalışanın güler yüzlülüğü olmazsa kalite yükselemez. Hedefimiz çağdaş normlarda ulaşılabilir, kaliteli sağlık hizmet vermektir” diye konuştu.

Eğitimde Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Bilge Aydın “Sağlıkta kalite ve hasta güvenliği” ile “Hasta güvenliğinin sağlanmasında yönetimin sorumlulukları”, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi Direktör Yardımcısı Mazriye Üstündağ “Hemşirelik hizmetleri ve hasta güvenliği”, Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nezih Varol “Hemşirelik hizmetleri ve hukuki sorumluluklar”, Servergazi Devlet Hastanesi Kalite Yönetim Temsilcisi Dt. Okan İlhan “Hasta güvenliği ve akreditasyon”, Ortadoğu Sağlık Merkezi Ameliyathane Sorumlu Hemşiresi Ayşe Arı “Ameliyathaneler ve hasta güvenliği”, Denizli Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi Hemşiresi Dilek Sül “Hemşirelik hizmetleri ve enfeksiyonların önlenmesi” konularında bilgi verdi.

Eğitim seminerinin sonunda seminere katılan yaklaşık 200 sağlık çalışanına katılım belgesi verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı