Sağlık Müdürlüğü’nden NRP eğitimi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sağlık Müdürlüğü’nden NRP eğitimi

Sağlık Müdürlüğü’nden NRP eğitimi

Sağlık Müdürlüğü tarafından doğumda oluşabilecek yeni doğan ölümlerinin en aza indirilmesinde önemli bir yer tutan Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi (NRP) düzenleniyor. 3 gün sürecek ve 42 sağlık çalışanının katılacağı eğitimlerde yeni doğana en uygun güncel yaklaşımlar ve uygulamalar aktarılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ağustos 2021 Çarşamba, 15:26

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde Halk Sağlığı Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi koordinasyonunda gerçekleştirilen eğitime kamu, özel hastaneler ile 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği’nde görevli 3 hekim, 39 ebe ve hemşire, ATT, paremedikten oluşan 42 sağlık çalışanı katılıyor.

Kurs sorumluluğunu İzmir Dr. Behçet UZ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden Doç. Dr. İlker Günay’ın yürüttüğü eğitimlerde, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi’nde görevli NRP eğitimcileri tarafından yeni doğanda en uygun güncel yaklaşımlar ve uygulamalar katılımcılara aktarılacak.

Eğitimin açılışında katılımcılara seslenen Denizli İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Berna Öztürk, “Yeni doğana bağlı ölümlerin önlenmesi amacıyla ülkemizde 1998 yılından bu yana Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) yürütülüyor. Yenidoğana yönelik girişimde bulunan tüm sağlık çalışanlarına standart bir canlandırma uygulanabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla bu eğitimler gerçekleştiriliyor. İlimizde de 2000 yılından bu yana NRP uygulayıcı ve güncelleme eğitimlerini veriyoruz” dedi.

Kurs Sorumlusu Doç. Dr. İlker Günay da eğitim süreci ve ele alınacak konular hakkında katılımcılara bilgi verdi. Grup modülü şeklinde 3 gün devam edecek olan uygulamalı eğitim programı sonunda başarılı olan kursiyerlere düzenlenecek törenle sertifikaları verilecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı