REKLAMI GEÇ

Sağlık Müdürü Berna Öztürk’e, “Kovid aşıları kalp hastalıklarını tetikliyor mu?” sorusu

Sağlık Müdürü Berna Öztürk’e, “Kovid aşıları kalp hastalıklarını tetikliyor mu?” sorusu

Denizli Sağlık Müdürü Berna Öztürk, gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi. Öztürk’e sık sık konuşulan kovid aşılarının kalp hastalıklarını tetikleyip tetiklemediği soruldu. Öztürk, “Elimizde böyle bir ve vaka yok” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Eylül 2023 Salı, 12:23

İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk, Halk Sağlığı Haftası nedeniyle Denizli’de görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı ile ilde görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Dr. Berna Öztürk, 15 bin 700 kişilik sağlık ordusuyla 1 milyonu aşan Denizli nüfusuna hızlı, etkili ve güvenilir sağlık hizmeti sunmaya gayret ettiklerini söyledi. Öztürk, “Hastaneleriyle, aile hekimleriyle,özelleriyle, üniversitesiyle Denizli çok güçlü sağlık ordusuna sahip. Bu sağlık ordusundan kastım bugün itibariyle Denizli genelinde 15 bin 700 sağlık çalışanı bulunmaktadır.13 devlet hastanesi, 1 üniversite hastanesi, 1 ağız ve diş hastanesi, 9 özel hastanesi ve 340 aile hekimi ile birlikte Denizli’de ciddi bir şekilde sağlık hizmeti sunmaya çalışıyoruz. İnsan gücümüzün yüzde 50’yi aşkını kamuda görev yapmaktadır. 8 bin 500 civarı kamu sağlık çalışanı arkadaşım var. 3 bin 100 civarı üniversite hastanemizde yine 4 bin civarı özel sektörde görev yapan sağlık çalışanımız var. 1 milyonu aşan nüfusumuza hızlı, etkili ve güvenilir sağlık hizmeti sunmaya gayret ediyoruz” dedi.

“AŞININ YAN ETKİSİNİ KANITLAYAN VAKA YOK” AÇIKLAMASI
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Öztürk’e herkesin merak ettiği soru soruldu. “Koronavirüs aşıları kalp hastalıklarını tetikliyor mu?” sorusuna, “Şu anda elimizde böyle bir veri ya da vaka bulunmamaktadır. Ancak, bilim ışığında konuşmak gerekirse aşı sayesinde pandemi sona ermiştir. Aşının yan etkilerinin olup olmadığını ise yapılacak olan bilimsel çalışmalar belirleyecektir” ifadelerini kullandı.

“BİNALARIMIZ DEPREME DAYANIKLI”
Denizli merkezdeki hastane binalarının depreme dayanıklı olup olmadığı konusunda da açıklama yapan Öztürk, “Pamukkale Üniversitesi ile bu konuda test çalışmalarımız sürüyor. Şu ana kadar bize olumsuz bir durum aksettirilmedi. Olumsuzluk olması durumunda da ivedi olarak gereken yapılacaktır” diye konuştu.

Öztürk, yeni ağız ve diş hastanesi binasının 2015 yılında yapılmasına rağmen 2017 yönetmeliğini karşıladığını binanın son derece sağlam olduğunu sözlerine ekledi. İHA

Yorumlar

Doğrucu Davut   -  Bağlantı 12 Eylül 2023, 22:08

doğru bazı branşlara randevu almak mesele.

mehmet   -  Bağlantı 12 Eylül 2023, 21:29

ok

hidayet   -  Bağlantı 12 Eylül 2023, 21:15

hastalar dr.lara aşılardan ve kovitten sonra rahatsızlıklarımız arttı diyor ama kulak asan yok. bizzat yaşamış biri olarak söylüyorum bende var olan kalp rahatsızlıklarımı aşılar ve kovit artırdı. Aşının yararınıda inkar edemem olmamız şattı ve olduk

ali özkurt   -  Bağlantı 12 Eylül 2023, 17:42

Sayın sağlık il müdüresi bilmem bilir mi, geçen sene kaybedilen branşdaşı bir öğretim üyesinin niçin kaybedildiğini ? İyi gülüşler dilerim

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı