Sağlıkta bir ilki başaran Denizli’ye büyük ödül - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sağlıkta bir ilki başaran Denizli’ye büyük ödül

Sağlıkta bir ilki başaran Denizli’ye büyük ödül

Geçtiğimiz yıl aynı anda tüm kamu hastanelerini “dijital hastane” yapmayı başaran Denizli büyük ödülü aldı. HIMSS’18 Eurasia çerçevesinde gerçekleştirilen törende ödül Denizli’deki 10 kamu hastanesine birden verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ekim 2018 Cuma, 13:25

1 yıl önce Türkiye’de bir ilk gerçekleştiren Denizli Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, EMRAM seviye 6 kriterlerini yerine getirerek aynı anda “Dijital Hastane” ünvanı kazanmış, Denizli, tüm hastaneleri dijitalleşen Türkiye’nin tek ili olmuştu. Bu başarı Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ün de katıldığı Türkiye’nin en büyük sağlık bilişim etkinliği olan HIMSS’18 Eurasia’da ödüllendirildi.

Törende Sağlık Müdürü Berna Öztürk ve 10 hastane yöneticisi ödülünü Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir Ülgü ve HIMSS USA CEO’su Harold Wolf’un elinden aldı.

“DENİZLİ, ÖDÜL TÖRENİNDE FARK YARATTI”
Türkiye’de bir ilki başararak Denizli’deki 10 kamu hastanesinin tamamının ödüllendirilmesinin sevinci ve gururunu yaşadıklarını belirten Sağlık Müdürü Berna Öztürk, bu başarının Denizli’de ekip ruhuyla iş üretmenin meyvesi olduğunu dile getirdi.

Öztürk, “Yoğun bir çalışma ile birlikte tüm hastanelerimizi aynı anda dijital hastane yapmayı hedeflemiş ve kısa zamanda Türkiye’de bir ilki başararak bunu gerçekleştirmiştik. Bu başarımızın birçok ülkeden katılımla sağlık dünyasını bir araya getiren bir organizasyonda ödüllendirilmesi bizim için ayrıca bir mutluluk oldu. Burada gördük ki; gerçekten büyük bir başarıya imza atmışız. Türkiye, sağlıkta dijitalleşme konusunda birçok Batı ülkelerini geride bırakarak Avrupa lideri olmayı başarmış, İlimiz ise tüm hastanelerinin dijitalleşmesi ile birçok il arasından sıyrılarak öne çıkmıştır. Bu başarımızda emeği olan tüm ekibimi kutluyor, Denizli’nin sağlıkta fark yaratmaya devam etmesi için yeni proje ve hizmetlerde aynı ekip ruhu ile çalışmayı diliyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı