Sezaryen oranını düşüren doktorlara ödül - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sezaryen oranını düşüren doktorlara ödül

Sezaryen oranını düşüren doktorlara ödül

Vali Hasan Karahan, kamu hastanelerinde sezaryen oranı en düşük olan kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarına başarı belgesi verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Mart 2018 Salı, 14:49

Sağlık Bakanlığı’nın 2014-2017 stratejik planında belirlenen sezaryen, anne bebek eylem planı kapsamında anne ve bebek açısından daha sağlıklı olan normal doğum oranının arttırılması ve mecbur kalmadıkça sezaryen doğuma başvurulmaması için çalışmalar yürütülüyor. Eylem planında normal yolla doğum yaptırma oranı yüksek hekimlere başarı belgesi verilmesi kararlaştırıldı.

Denizli’de Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı kamu hastanelerinde 2017 yılında anne adaylarını normal doğuma teşvik eden, normal yolla doğum yaptırma oranı yüksek olan kadın doğum uzmanları düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Valilik Makamında gerçekleştirilen törene, Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, Yardımcısı Uz. Dr. Fatma Aydeniz Ozansoy ve kadın doğum uzmanları katıldı.

Sezaryen oranı düşük olan Çivril Devlet Hastanesi’nden Uz. Dr. Melek Aydın, Denizli Devlet Hastanesi’nden Uz. Dr. Yalçın Arıcan, Uz. Dr. Murat Gökhan Kinaş, Uz. Dr. Murat Levent Dereli, Uz. Dr. Ersen Eraydın ve Uz. Dr. Timuçin Kurtuluş Mermer’e başarı belgeleri Vali Hasan Karahan tarafından verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı