REKLAMI GEÇ

Sonunda!

Sonunda!

Denizli Devlet Hastanesi’nde ilk defa bir çocuk psikiyatrisi uzmanı hizmet vermeye başladı. Böylece Denizli’de ilk defa bir kamu hastanesinde çocuk psikiyatri uzmanı görev almış oluyor.

/ DENİZLİHABER / 22 Ağustos 2008 Cuma, 00:00

Denizli Devlet Hastanesi’nde ilk defa bir çocuk psikiyatrisi uzmanı hizmet vermeye başladı. Böylece Denizli’de ilk defa bir kamu hastanesinde çocuk psikiyatri uzmanı görev almış oluyor. Başhekim Uzman Dr. Ramazan Canural, Denizli’de eksikliği hissedilen bir alana hastane olarak katkıda bulunmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Çocuk psikiyatrisinin 0-18 yaş arasındaki çocukların ruh sağlığı sorunlarıyla ilgilendiğini ifade eden Canural, bu dalın; bebeklik, okul öncesi, okul çağı ve ergenlik dönemlerine ait gelişimsel ve psikiyatrik bozukluklarla ilgili olup, koruyucu ruh sağlığı hizmeti verdiğini belirtti.

Başhekim Uzm. Dr. Ramazan Canural, “Kronik hastalıklara bağlı olarak ruhsal sorunlar yaşayan çocuklar, aile ve akranlarıyla ilişki problemleri olan, okula uyum sağlayamayan, korku ve kaygıların yol açtığı anksiyete bozuklukları ile karşı karşıya kalan 0-18 yaş arasındaki çocuklar, çocuk psikiyatrisinden faydalanabilir. Ayrıca kaka ve çiş kaçıran, istismara uğrayan ve madde bağımlısı olan çocuklar da bu hizmetten yararlanabilir” diye konuştu.

Başhekim Uz. Dr. Ramazan Canural, şunları söyledi: “Hastanemizde ilk defa bir çocuk psikiyatrisi uzmanı göreve başladı. Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı Şermin Yalın ile gerek hastanemizdeki gerekse ilimizdeki önemli bir ihtiyaca hizmet vermiş oluyoruz. Yalın, 9 Eylül Üniversitesi Çocuk Psikiyatrisi’nde uzmanlığını yapmış olup, ilk görev yeri hastanemiz oldu” diye konuştu.

Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı Şermin Yalın, Alkol ve Madde Bağımlıları Merkezi’nde (AMATEM) hizmet veriyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı