REKLAMI GEÇ

Tıp Fakültesi mezuniyetinde dekandan genç doktorlara acı ama gerçek öğütler

Tıp Fakültesi mezuniyetinde dekandan genç doktorlara acı ama gerçek öğütler

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet törenine Dekan Prof.Dr. Osman İnal Özdel’in sözleri damga vurdu. Özdel, sağlıkta şiddete dikkat çekerek, “sizi büyük zorluklar beklemektedir. Hiçbir zaman hak etmediğiniz davranışlar, söylemeye bile utandığım şiddet, ekonomik zorluklar ve saymakla bitmeyecek engeller göreceksiniz. Lütfen yılmayın” dedi, Atatürk’ün sözlerini örnek verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Haziran 2024 Çarşamba, 11:23

Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) mezuniyet serisi sürüyor. Tıp fakültesinin mezuniyet töreni yapıldı. Genç doktorlar diplomalarını aldı, yemin ederek göreve hazır hale geldi.


Pamukkale Üniversitesi yerleşkesindeki mezuniyet törenine üniversite yönetimi ile tıp ¬camiasının önemli temsilcileri katıldı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, fakültenin üçüncü kez üst üste akredite kurum olduğunu belirterek, “Tıp Fakültesi Pamukkale Üniversitesi’nin gözbebeğidir, aynı zamanda en önde giden fakültesidir. Bu fakültenin değerini gerçekten anlatmak, değerini anlamak çok önemli bir yer tutmaktır. Öncelikle yapmış oldukları eğitim modeli ile Türkiye’ye örnek oldukları gibi bence dünyaya örnek olacak tarzda da ilerlemektedir” dedi.

“LÜTFEN YILMAYIN”
Törende konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel’in konuşması dikkat çekiciydi. Sağlıkta şiddete dikkat çeken Özdel, genç hekimlere karşılaşacakları zorlukları aktarıp öğütler verdi:
Sevgili Genç Hekim evlatlarım, biliniz ki ülkemin sağlık ordusunun bir ferdi olduğunuz şu andan itibaren sizi büyük zorluklar beklemektedir. Hiçbir zaman hak etmediğiniz davranışlar, söylemeye bile utandığım şiddet, ekonomik zorluklar ve saymakla bitmeyecek engeller göreceksiniz. Lütfen yılmayın.
Büyük Atatürk ün kimsenin umudu kalmadığı en kötü ve en umutsuz anda, Haydarpaşa açıklarında işgal gemilerini görünce “geldikleri gibi giderler” dediğinde, yanındaki 40 yıllık dostu, yaveri bile inanmamıştı. Siz de kimsenin inanmadığı bir anda bile umudun hiç bitmediğini ve zorlukların aşılabileceğini hiç unutmayın. Çünkü siz bu eşsiz ülkemin en zeki çocuklarısınız. Size güvenim tamdır. Yolunuz da bahtınız da açık olsun.”

ARDIÇ: HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç ise doktorları hiçbir zaman yalnız bırakmayacağı sözünü verdi, “Üniversitede dersleriniz nasıl olursa olsun, kaç hastanız bulunursa bulunsun, kaç para kazanırsanız kazanın, ne kadar ünlü olursanız olun zorluklar karşısında bazı tercihler yapmak zorunda kalacaksınız. Yapacağınız tercihler sizleri iyi doktor, iyi insan yapacak. Mesleğimizin zorlu yolunda sizleri sahada bizler hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız” dedi.

“KENDİNİZİ TÜRK HEKİMLERİNE EMANET EDİNİZ”
Fakülte birincisi Dr. Kevser Sayın da öğrenciler adına yaptığı konuşmada, Atatürk’ün sözlerinin kendilerine ışık olacağını belirterek, “Hekimliği öğrenmenin usta çırak ilişkisine dayalı olduğunu, hekim olmanın vicdani bir sorumluluk gerektirdiğini, hekimliğin bir sanat ve yaşayış biçimi olduğunu öğrendik. Temennim, hepimizin Atatürk’ün izinde, vatana yararlı, eşitlikçi, insan haklarına saygılı hür düşünebilen yenilikten korkmayan hekimler olabilmesidir. Atatürk’ün dediği gibi kendinizi Türk Hekimlerine emanet edebilirsiniz” diye konuştu.

Yorumlar

ali özkurt   -  Bağlantı 13 Haziran 2024, 08:59

pınarın başındakiler birer konuşma yapmış. muhtelif kere akredite olduğundan bahsedilen yerdeki tıbbi ve beşeri rezaletler nedeniyle ben bir can kaybettim, izah edebilirler mi acaba. yeni mezunların da bir kısmi hizmet sevdası gereği idareci olacak

ALİ CAN TÜRKOĞLU   -  Bağlantı 12 Haziran 2024, 11:30

BAŞLIK OLMAMIŞ NE DEMEK ŞİDDET GÖRECEKSİNİZ!!! DEKANIN ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK AÇIKLAMA YAPMASI GEREKİRKEN BU DURUMU KABULLENMESİ VE YENİ MEZUNLARA KABULLENDİRMESİ BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞI

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı