TURKOVAC, Faz 3 kapsamında 400'ün üstünde gönüllüye hatırlatma dozu olarak uygulandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

TURKOVAC, Faz 3 kapsamında 400’ün üstünde gönüllüye hatırlatma dozu olarak uygulandı

TURKOVAC, Faz 3 kapsamında 400’ün üstünde gönüllüye hatırlatma dozu olarak uygulandı

TURKOVAC’ın hatırlatma dozu olarak uygulandığı Faz 3 klinik çalışmasına ülke genelinde 28 ildeki 41 merkezde devam ediliyor. Yerli aşının FAZ-3 çalışmalarının uygulandığı 28 ilden biri olan Denizli’de de aşı için gönüllü arayışı sürüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Ekim 2021 Pazar, 12:46

Yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC’ın, iki doz Sinovac aşısı yaptıranlara hatırlatma dozu olarak uygulandığı Faz 3 çalışmasında aşılanan gönüllü sayısının 400’ü aştı.

TURKOVAC’ın hatırlatma dozu olarak uygulandığı Faz 3 klinik çalışmasına ülke genelinde 28 ildeki 41 merkezde devam ediliyor.

Bu kapsamda, iki doz Sinovac aşısı olmuş toplam 7 bin 400 gönüllüye tercihlerine göre üçüncü doz olarak TURKOVAC veya Sinovac aşısı uygulanıyor. Aşının uygulandığı 28 ilden biri olan Denizli’de de aşı gönüllüsü aranıyor.

TURKOVAC Koordinatör Araştırmacısı da olan Doç. Dr. Bedia Mert Dinç, Ankara Şehir Hastanesindeki gönüllülere aşı uygulanan merkezde AA muhabirine, TURKOVAC’ın hatırlatma dozu çalışmasına ilişkin bilgi verdi.

Üçüncü dozlarını TURKOVAC ile olmak isteyen birçok gönüllünün çalışma için başvurduğunu belirten Dinç, “Şu ana kadar yaklaşık 400’ün üstünde gönüllüyü aşıladık. Başvurular gayet iyi gidiyor, gönüllülerimiz hem e-Nabız üzerinden hem bizlere direkt telefonla ulaşarak hem de ALO 184 hattı üzerinden randevularını alıyorlar. Geldiklerinde ön değerlendirmeleri gerçekleştirdikten sonra aşılarını yapıyoruz.” dedi.

Yorumlar

Ali Kürşad Kıran   -  Bağlantı 25 Ekim 2021, 07:39

Hayırlı, uğurlu, kutlu, şifa olsun.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı