REKLAMI GEÇ

Münazaranın birincisi Aydem Fen Lisesi oldu

Münazaranın birincisi Aydem Fen Lisesi oldu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve PAÜ Münazara Kulübü işbirliğinde düzenlenen Denizli 4. Geleneksel Liselerarası Münazara Turnuvası birinciliğini Aydem Fen Lisesi elde etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mart 2016 Pazartesi, 15:49

PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde il genelinden 36 lisenin katılımı ile gerçekleştirilen Denizli 4. Geleneksel Liselerarası Münazara Turnuvası sona erdi. “Sporda performans artırıcı ilaçların kullanımı serbest olmalıdır; Kadına şiddet suçlarında daha fazla ceza verilmelidir; Dövüş sporları yasaklanmalıdır; Aileler çocuklarının işlediği suçlardan dolayı ceza almalıdır; Geri kalmış bölgelerdeki öğrencilere üniversiteye yerleşme konusunda pozitif ayrımcılık uygulanmalıdır; Fastfood ürünlerine ek vergi getirilmelidir” konuları ele alındığı münazaranın finalinde Aydem Fen Lisesi, Hilmi Özcan Anadolu Lisesi, Sarayköy Anadolu Lisesi ve Final Fen Lisesi yarıştı. Rakiplerini geride bırakan Aydem Fen Lisesi ekibi birinci oldu. En iyi konuşmacı ödülünü ise Lütfi Ege Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Beyza Can aldı.

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, 3 gün süren münazara turnuvası ile gençlerin büyük başarılar elde ettiğini ifade ederek, “Turnuvayı izlediğimde gerçekten gururlandım. Bu yarışmaya katıldığınız için sizleri tebrik ediyorum. Özgüveniniz, toplum karşısına çıkıp bir şeyler anlatabilmeniz, kendinizi ve düşüncenizi ifade edebilmenizin münazara turnuvası ile biraz daha arttığını düşünüyorum” dedi.

denizli-aydem-fen-lisesi-munazara-hediyesi-ic

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ise, münazaranın gençlere cesaret verip, okuma alışkanlığı kazandırdığını kaydederek, “Gençlerimize okumalarını ve araştırmalarını tavsiye ediyoruz. Öğrencilerimizin bu günkü durumu dünkü tercihleridir. Öğrencilerimizin her zaman kararlı ve azimli olmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

denizli-aydem-fen-lisesi-munazara-hediyesi-1

 

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı