REKLAMI GEÇ

Oyunuzu nerede kullanacaksınız?

Oyunuzu nerede kullanacaksınız?

Yarın yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne saatler kaldı. Peki nerede oy kullanacaksınız? Seçmen bilgi kağıdı elinize ulaşmadıysa, oy kullanacağınız yer ve sandığı Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) sitesinden öğrenebilirsiniz.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Haziran 2015 Cumartesi, 13:30

Nerede oy kullanacağınızla ilgili soruya yanıt bulabilmeniz için “secmen.ysk.gov.tr” yazıp, YSK’nın internet sitesine girmeniz gerekiyor. Siteye giriş yaptığınızda “nerede oy kullanacağım” bölümünü tıklayıp, ekrana gelen bölüme nüfusa kayıtlı olduğunuz il, TC kimlik ve nüfusa kayıtlı olduğunuz sıra numarasını yazmanız, resim doğrulamadaki yazılanlar ilgili bölüme girmeniz isteniyor.

 

OY VERME SAATLERİ
Seçmenler, oylarını 08.00-17.00 saatleri arasında kullanabilecek. Saat 17.00’ye geldiği halde sandık başında bekleyen seçmenler, başkan tarafından sayıldıktan sonra sırayla oylarını kullanacak.18 yaşını doldurmuş ve seçmen kütüğünde kaydı bulunan her Türk vatandaşı oy kullanabilir.

 

NASIL OY KULLANACAKSINIZ?
Seçmen bilgi kağıdı eline ulaşmayan, ancak seçmen listesinde yer alanlar; nüfus kağıdı, resmi daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, ehliyet, evlenme cüzdanı gibi belgeleri göstererek oy verebilecek.

 

TC kimlik numarası olmayan bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında seçmen bilgi kağıdını veya TC kimliğini ispata elverişli bir belgeyi de ibraz etmesi istenecek.

NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN… https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı