REKLAMI GEÇ

27 Nisan Muhtırası’nın 11. yılı

27 Nisan Muhtırası’nın 11. yılı

AK Parti Denizli milletvekilleri Cahit Özkan ve Sema Ramazanoğlu 27 Nisan muhtırasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Nisan 2018 Cuma, 16:52

Milletvekili Özkan, yaptığı açıklamada, 27 Nisan muhtırasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı siyaset dışı bırakma projesinin bir sonucu olduğunu ancak başarılı olmadığını bildirdi.

Özkan, “Temenni ederiz ki bundan sonra demokrasimizin geleceğinde böyle lekeler olmaz. Hepimiz demokrasiye, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi çerçevesinde sahip çıkarak bu süreci devam ettirir, bütün vatandaşlarımızın daha müreffeh, kalkınmış, daha özgürlük içinde yaşamasının temini için çaba sarf ederiz. 27 Nisan muhtırasını biz unutturmadık, unutturmayacağız” dedi.

RAMAZANOĞLU: “MİLLİ İRADEYE KET VURMAK İSTEYENLERE TAVİZ YOK”
“Milli iradeye ket vurmak isteyenlere taviz yok” diyen AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu ise demokrasi dışına çıkarak bu ülkeye yön vermek isteyenlere 27 Nisan’da olduğu gibi asla müsamaha gösterilmeyeceğini kaydetti.

Ramazanoğlu, “27 Nisan 2007 tarihinde bir gece yarısı siyaset literatürümüze e-muhtıra olarak geçen açıklamayla ortaya konan irade, vesayetin devamını ve her dönemde olduğu gibi demokrasiye ve seçilmişlere balans ayarı çekmeyi arzuluyordu. Ancak bunun karşısında sandıkta tecelli eden milli iradeye dayanan hükümetimiz, bu çabalara asla geçit vermemiş ve duruşuyla Türk siyasi tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Milli iradeye ket vurmak isteyenlere taviz yok” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı