REKLAMI GEÇ

Aşkın Çelik’ten sert Çiller çıkışı

Aşkın Çelik’ten sert Çiller çıkışı

Demokrat Parti İl Başkanı Aşkın Çelik, eski Başbakan Tansu Çiller’in AKP’nin İstanbul Yenikapı Mitingine katılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Çelik, “Yaptıkları bu destek açıklaması; akıllara, kalplere, gönüllere, her şeyden öte vicdanlara sığmamıştır” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Haziran 2018 Pazartesi, 15:57

DP Denizli İl Başkanı Aşkın Çelik, eski Başbakan Tansu Çiller’in AKP’nin İstanbul Yenikapı Mitingine katılmasını, “Kimde ne kadar iman, fikir var, kimde ne kadar inancına, geçmişine, hatıralarına, verilen emeklere sadakat var, kimde ne kadar sebat, sabır, irade var… Bütün bunların kantara çıktığı, ölçüye vurulduğu zamanlardayız” diye değerlendirdi.

Yüksek gerilim hattında yaşanan tarihi günlerden geçtiklerini ifade eden Aşkın Çelik, “Hayatlarını demokrat davaya adamış vatanseverler olarak ülkemizin çok derinden sarsılmalar yaşadığı bir dönemde bizlerin bambaşka beklentileri olmuştu. Elbette ki siyasette önemli vazifeler yapmış kişiliklerin Türkiye’yi ‘Beka Sendromu’ içine düşürenlerle, demokrasi ve adaleti yok edenlerle ilgili tarih önünde mesuliyetlerini yerine getirmesini beklerken; yaptıkları bu destek akıllara, kalplere, gönüllere, her şeyden öte vicdanlara sığmamıştır. Demokrat Parti için bir cümlelik açıklamayı esirgeyenlerin, milletin önceliklerinden ziyade şahsi öncelikleri ile hareket sergileyenlerin bu tavrı, demokratların nezdinde hükümsüzdür. Unutmamak gerekir ki herkes iddiaları ile sınanır. İşte bu sanal demokrasi kahramanlarının apoletleri de iddiaları ile en azami düzeyde sınandıkları ve adeta tarihin makas değiştirdiği bir zamanda, kendiliğinden düşmektedir. Milletimizin Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’e ve demokrat davaya karşı; geçmiş nispeti dolayısıyla tek kullanımlık anlam parantezine kendini sıkıştıranlarla ilgili kurucu irademizin ortaya koyduğu fikir, inanç, ideal, değerler ve icraatların ölçüsüne vurarak ‘Derdi millet, derdi demokrasi, derdi adalet’ olan tüm Demokrat dava arkadaşlarımızın vicdan ve aklında hükmü, yoklukla maluldür. Elbet bir gün tarih de hükmünü icra edecektir!” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı