REKLAMI GEÇ

Denizlili Bülbül, Aydın’dan aday

Denizlili Bülbül, Aydın’dan aday

CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Denizlili Avukat Süleyman Bülbül, Aydın’dan 3. sıra milletvekili adayı oldu. Seçilebilir sıradaki vekil adayı, Denizli’nin 9. vekili olmaya hazırlanıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Mayıs 2018 Salı, 14:38

Aydın’ın Nazilli İlçesinin nüfusunun önemli bir kısmı Denizlililerden oluşuyor. Yalnızca Aydın’a sınır ilçelerimiz değil Tavas’tan bile on binlerce hemşerimizin yurt edindiği Nazilli’den yetişen CHP’li siyasetçi Av. Süleyman Bülbül, son kongrede partinin Yüksek Disiplin kurulu üyesi oldu.

Kılıçdaroğlu’nun kurmayları o hemşerimizi Aydın’dan 3. Sıra milletvekili adayı gösterdi. Aslen Buldanlı olan Av. Bülbül, seçilebilir sıradan aday gösterilerek, Denizli’nin 9. vekili olma yolunda önemli bir yer tuttu.

DENİZLİHABER.COM’A KONUŞTU
Denizlihaber.com aracılığı ile hem Aydınlı hem de Denizlili hemşerilerine seslenen Bülbül, 24 Haziran Seçimleri ile birlikte iktidara gelecek CHP sayesinde Türkiye’nin normalleşeceğine vurgu yaptı. 5 Haziran’da Aydın’da Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi ağırlamaya hazırlandıklarını da söyleyen Bülbül, hangi siyasi görüşten olursa olsun tüm Aydınlı hemşerilerini İnce mitingine davet etti.

DENİZLİ’DE DE 1. PARTİ OLACAĞIZ
Aydın’da CHP’nin ilk sırada olduğunu hatırlatan Bülbül, Denizli’de de 24 Haziran seçimlerinde CHP’nin birinci parti olacağına inandığını dile getirdi. CHP iktidarı ile birlikte Denizli’nin yeniden bölgenin sanayideki lokomotif kenti olacağını dile getiren Bülbül, CHP’nin Denizli’de bu seçimlerde 4 vekilinin garanti olduğu iddiasında bulundu. Bülbül, “Denizli sanayide lokomotif görevini 24 Haziran sonrası CHP iktidarıyla yeniden üstelenecek. Eski günlerine geri dönecek. Ege Bölgesi’nin sanayide lokomotifi olacak. Buna inanıyoruz” diye konuştu.

İŞTE SÜLEYMAN BÜLBÜL’ÜN AĞZINDAN ÖZGEÇMİŞİ
1964 Nazilli doğumluyum. İlk-Orta ve Lise eğitimimi Nazilli de tamamladım. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. 1989 yılından beri Nazilli ‘de Avukat olarak görev yapmaktayım. Siyasi yaşamımda Sosyal Demokrat düşünceyi kendime yaşam felsefesi ve yol gösterici olarak ilke edindim. 1987 yılında aktif olarak CHP ‘de siyasi yaşamın içine girdim. Partimde kongre/Önseçim delegesi, 1992/1994 yılları CHP Nazilli İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 1994/1999 yıllarında CHP Nazilli Belediyesi Meclis Üyesi, 2004 yerel seçimlerinde CHP Nazilli Belediye Başkan Adayı, 2010 yılında CHP Nazilli İlçe Başkanı ve Kurultay Delegesi, Tüzük Komisyonu üyesi, 2011-2015 CHP Aydın Milletvekili A.Adayı, 2012-2014 yılları arası CHP Aydın İl Başkan Vekili olarak CHP‘nin tüm kademelerde görev ve sorumluluklar üstlendim. Sivil Toplum örgütlerinde üye ve yönetimsel görevlerde bulundum. Meslek örgütümde 1994/2000 Yılları 3 Dönem Aydın Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ile Aydın Barosu Nazilli Baro Temsilcisi olarak 2000/ 2010 yılları arasında görev yaptım. 2012-2014 yılarında Türkiye Barolar Birliği Aydın Delegesi görevinde bulundum. Beyoğlu 45. Noteri olan Eşim Müjgan Bülbül ile Doğa Su ve Ada isimli iki çocuğumla birlikte yaşamaktayım.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı