MHP’li Birtürk: “Sandıkları patlatacağız” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

MHP’li Birtürk: “Sandıkları patlatacağız”

MHP’li Birtürk: “Sandıkları patlatacağız”

MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında erken seçimi değerlendirdi. MHP’nin Türkiye’nin önünü açan parti olduğunu ifade eden Birtürk, “Seçimlerde sandıkları patlatacağız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Nisan 2018 Perşembe, 17:10

24 Haziran’da yapılacak erken genel seçimler üzerine açıklama yapan MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, “Genel Başkanımız erken genel seçimin gerekliliğini dile getirdi. 2-3 aydır kamuoyunda erken genel seçim beklentisi var idi. Yerel seçimlerden önce olması elzemdi. Bu günümüze geldiğimizde piyasaların durumu ve güneyimizdeki gelişmeler ortada. Yukarıda işler kilitlendi. İktidar Partisi erken seçim teklifini kabul etti. 24 Haziran’da seçim için karar alındı” dedi.

“SANDIKLARI PATLATACAĞIZ”
Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin 2 gün önce erken genel seçim yapılması yönünde bir teklif sunduğunu hatırlatan Birtürk, “Türkiye şoka girdi. Neticesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkanımız ile görüştü. Seçim tarihinde mutabık kaldılar. MHP önce ülkem düşüncesi ile Türkiye’nin önünü açan bir konumdadır. 49 yıllık MHP tarihinde böyle olmuştur. 2002’den sonraki süreçte PKK, çözüm süreci ve Türkiye’nin başına bela olan FETÖ konusunda uyarıcı oldu. 15 Temmuz sonrasında, 11 Ekim günü yine Türkiye’nin önün açarak halkoyu ile seçilen Cumhurbaşkanın yetkilerini kanunlaştıralım diye hükümeti masaya davet etti, Cumhurbaşkanlığı Sistemi üzerinde anlaşıldı. 2018 Ocak ayında Cumhur ittifakında birleşildi ve iktidarın önü açıldı. 24 Haziran’da kamuyu yoklamalarında yüzde 55-60 oy diliminden bahsediliyor. MHP olarak bu rakamı yakalarız” dedi.

MHP’nin seçime hazır olduğunu ifade eden Birtürk, “19 ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkanı adayı belirlendi ve genel merkeze teslim edildi. 2 MYK ile ödüllendirilen bir iliz. Sandıkları patlatarak bunun karşılığını vereceğiz” diye konuştu.

HEPSİ BİZİM EVLATLARIMIZ”
MHP Merkezefendi İlçe Başkanı Yurdahan Özhan ise, 22 Nisan’da düzenlenecek olan asker uğurlaması etkinliğine ilişkin çağrı yaptı.

Özhan, “Asker adaylarının hepsi bizim evladımız. Bizleri ve ülkemizi savunmaya vatan borcunu ödemeye gidiyorlar. Hepsi var olsunlar, bizler de MHP Merkezefendi İlçe teşkilatı olarak bu kardeşlerimize moral amaçlı Albayrak’taki Geleneksel Spor Kompleksi’nde etkinlik düzenlemeye karar verdik. Pilav hayrımız ile başlayacak olan etkinliğimiz saat 17.00’de Mehteran gösterisi ile devam edecek. Ali Kınık ve Serdar Can gibi iki yiğit sesli sanatçımız vereceği konserlerle hem asker adaylarımızı, hem de vatandaşlarımızı eğlendirecek. Etkinlikte efe gösterileri, kına yakma töreni ve asker yürüyüşü de yapılacak. Askerlerimize moral amaçlı yaptığımız bu etkinliğimize tüm halkımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

“EN BÜYÜK TEVECCÜH MHP’YE OLACAKTIR”
MHP Pamukkale İlçe Başkanı İsmail Cirit de, Pamukkale teşkilatı olarak her türlü çalışmayı başlattıklarını belirterek, “Sandık görevlilerimiz ve müşahitlerimiz tamam. En büyük teveccüh MHP’ye olacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

İletişim


Telefon: +90-258-2415353 - 2422424

Faks: +90-258-2652366

Adres: Topraklık Mah. Gazi Mustafa Kemal Cad.

Halley İş Merkezi No:55 Kat:4-5

İnternet Sitesi: http://www.mhpdenizli.org.tr/