REKLAMI GEÇ

Cumhurbaşkanı Erdoğan miting yaptı, Cumhur İttifakı’na destek istedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan miting yaptı, Cumhur İttifakı’na destek istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimlerinde partisine ve Cumhur İttifakı’na destek turları kapsamında Denizli’de miting düzenledi. 29 Ekim Bulvarı’nda vatandaşlara seslenen Erdoğan, 31 Mart’ta Denizli’den müjde beklediğini ifade etti, gece gündüz demeden çalışılmasını, çalmadık kapı, girilmedik gönül bırakılmamasını istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Şubat 2019 Perşembe, 16:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 15.00’de miting alanına geldi. Coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Erdoğan’dan önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci miting alanına toplanan vatandaşlara seslendi.

Zeybekci, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizim sayabildiğimiz 34. kez Denizli’ye geldi. 2004’te Denizli’ye geldiğimizde yazdığımız destanı İzmir’de de yazacağız. Cumhurbaşkanımız ‘Denizli Ege’nin vizyon şehri olacak’ demişti, oldu. Aynı şey İzmir’e de olacak. Denizli’de yaptıklarımızı orada da yapacağız” dedi.

Denizli’nin hava kirliliğinden kuşların bile uçmadığı bir kent olduğunu ifade eden Zeybekci, kendi dönemlerinde bunun ortadan kalktığını söyledi. Yeşil alanlar konusunda Avrupa standartlarının üzerine çıktıklarını belirten Zeybekci, tüm bunların Erdoğan sayesinde olduğun vurguladı.

“DENİZLİ BUGÜN BİR BAŞKA GÜZELSİN”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alkış ve sloganlar arasında kürsüye çıktı. Seçim şarkısına eşlik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Denizli bugün bir başka güzelsin” sözleriyle selamladı. Kendisi için Denizli’nin yar ve yareni olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti’ye yoldaşlık yapan, bağrına basan Denizli’ye şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerin güvenine mazhar olmaya çalışacağım. Denizli’nin destek oranlarıyla tüm Türkiye’ye örnek olmasını istiyoruz. Denizli’ye birincilik yakışır” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI DENİZLİ’DE REKOR KIRACAK”
Seçimlere 38 gün kaldığını hatırlatan Erdoğan, “Gece gündüz demeden çalışıyor muyuz? Tüm akraba, komşuya ulaşıyor muyuz? Unutmayın Cumhur İttifakı’nın zaferi bir tarihtir. 31 Mart seçimlerinde Denizli kendinden bekleneni yapacaktır. Cumhur İttifakı Denizli’de rekor kıracaktır. Ancak bunun için çok çalışmalıyız. AK Parti ve MHP’ye gönül vermiş kardeşlerimize bir olun, beraber olun, kardeşliğinize gölge düşürmeyin, hep birlikte Türkiye olun diyorum” dedi.

“BELEDİYE DEĞİL BEKA SEÇİMİ”
Çalmadık kapı bırakılmamasını isteyen Erdoğan, “Denizli’de bir milyonu aşkın vatandaşın her birinin gönlüne girmeliyiz. 31 Mart’ın bir belediye seçimi değil, beka seçimi olduğunu, 2023 hedeflerine ulaşmak için kritik önemde olduğunu izah etmeliyiz” dedi.

Siyasetin gönül kazanma işi olduğunu belirten Erdoğan, seçimlerin de siyasilerin millete hesap verdiği dönem olduğunu kaydetti. 14 kez seçime girdiklerini, yaptıklarının ve yapamadıklarının hesabını verdiklerini dile getiren Erdoğan, “Bugüne kadar AK Parti’nin istikametini sizler belirlediniz. 17 yıllık kazanımlarının hepsinde sizin de imzanız bulunuyor. Bu başarı destanlarının tamamını birlikte yazdık. Milli geliri 3.500 dolardan 11 bin dolar seviyesine birlikte çıkardık. Vesayet gölgesini halk oylamasıyla beraber kaldırdık. Medya patronlarının başbakan bakan belirlediği o kötü dönemlere beraber getirdi. Türkiye’yi alan el konumundan veren el konumuna beraber getirdi. IMF kapılarında sürünüyorduk, IMF başkanına ‘Türkiye’nin başbakanı sen değilsin, benim. Türkiye’yi idare etmek gibi bir görevin yok. Paranı alıyorsun, gerisine karışma’ dedim. O IMF’nin başından çekip gitti, ben Cumhurbaşkanlığı üstlendim. IMF’ye olan borcu sıfırladık” dedi.

“TÜRKİYE ÜZERİNE OYNANAN OYUNLARI BOZDUK”
Türkiye üzerine oynanan oyunları bozduklarını belirten Erdoğan, domates ve biber üzerinden oynanan oyunları da tanzim satışlar ile bozduklarını kaydetti. 31 Mart’tan itibaren kuruluşlarla masaya oturup, en ücra köşedeki yerlere kadar bu satışları yapacağız. Gerekirse ürün çeşitlerini de artıracağız. Bizim derdimiz vatandaşımıza en uygun fiyatla ürünleri getirebilmek. Biz sömürü düzenlerine aracı olamayız. Kim buna serbest piyasa diyorsa, onu gelsin külahıma anlatsın. Neyin ne olduğunu bilirim, hiç kusura bakmasınlar”” dedi.

Gezi olaylarında sokakları karıştırmaya çalışanlara haddini bildirdiklerini, teröristleri açtıkları çukurlara gömdüklerini, 15 Temmuz darbe girişimini birlikte püskürttüklerini belirten Erdoğan, “O gece herkes meydandaydı, ancak bir kişi meydanda değildi. Gece 01.15’de Atatürk Havalimanı’na indik. Meğer Bay Kemal bizden önce gelmiş, FETÖ’cülerin nezaretinde Bakırköy Belediyesi’ne gitmiş. Milyonlar meydanlara dökülmüş, ‘benim haberim olsa gelirdim’ diyor. Artık Bay Kemal’e gereken dersi vermelisiniz” dedi.

“BUNLAR BEREKET KUYRUĞU”
İzmir’e Ekonomi Bakanlığı yapmış, iki dönem Denizli Belediye Başkanlığı yapmış Nihat Zeybekci’yi gönderdiklerini belirten Erdoğan, “Bunu İzmir’i de kurtarmak için yaptık. İzmir’e bu hizmetleri biz yaptık. Şimdi İzmir’e aslan gibi bir ismi, Nihat Zeybekci’yi gönderiyoruz. Denizli nasıl pırıl pırıl bir şehir haline geldi, İzmir’de de bunu yapmak istiyoruz. Belediyecilik bizim işimiz, bunlar anlamaz. ‘AK Parti kuyruk getirdi’ diyorlar. İki kuyruk vardır, CHP’nin dönemlerinde olan yokluklar kuyruğudur. Yaşlı olanlar bilir yağ kuyruklarını, benzin kuyruklarını, ekmek kuyruklarını. İktidarda CHP, SHP vardı. Şimdiki kuyruk yokluk değil bereket kuyruğu. Bu fırsatçılara ders verme kuyruğudur. Vatandaşım sebzesini meyvesini yüzde 50 daha ucuz alıyor” dedi.

“DENİZLİ’YE YAPILAN YATIRIMLAR”
İbni Batuta’nın seyahatnamesinde Denizli’yi “Kumaşları da şahsiyetleri gibi sağlam, güzel insanların şehri” sözleriyle tarif ettiğini belirten Erdoğan, kendilerinin de karakterleri sağlam, ahdine vefalı, kavline sadık Denizli’nin güzel insanlarına layık olmaya çalıştıklarını söyledi. Bunun için her fırsatta Denizli’ye geldiğini ifade eden Erdoğan, “Başkaları Denizli’nin yolunu seçimden seçime hatırlarken, biz sadece Cumhurbaşkanlığımız döneminde tam 7 kez geldik. Hemen her gelişimizde sizlerin gururuna, heyecanına ortak olduk” diye konuştu.

Yaklaşık 2 ay önce, 18 Aralık’ta toplam yatırım bedeli 1 milyar 350 milyon lirayı bulan 275 kalem eseri resmen hizmete sunduklarını anımsatan Erdoğan, son 17 yılda Denizli’ye 23 milyar lira yatırım yaptıklarını bildirdi.

Erdoğan, eğitimde 3 bin 897 derslik, yükseköğrenim öğrencileri için 4 bin 798 kişi kapasiteli yurt binaları açtıklarını belirterek, gelecek yıl da Denizli ve Çivril’de 2 bin 300 kişi kapasiteli yurt binaları açacaklarını söyledi.

“YIL SONUNDA ÇİVRİL’İ DOĞAL GAZLA BULUŞTURUYORUZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir müjde vereyim, inşallah yıl sonuna kadar Çivril’i doğal gazla buluşturuyoruz. Onun için çok çalışacaksınız.” dedi. Denizlili gençler için spor salonları, gençlik merkezleri inşa ettiklerini aktaran Erdoğan, 20 bin seyirci kapasiteli stadyumun, Tavas gençlik merkezinin proje çalışmaları ve Acıpayam gençlik merkezinin ihale sürecinin devam ettiğini dile getirdi.

Büyükşehir belediyesinin şehir merkezindeki eski stadyumun yerine 31 bin metrekare alana sahip bir millet bahçesi yapacağını bildiren Erdoğan, “Millet bahçeleri bizim için çok önemli. Millet bahçesinin de uygun bir yerine en azından bin metrekare bir millet kıraathanesi… Bu millet kıraathanesinde de gençlerimiz gelecekler çayını, kahvesini, kekini, simidini orada yudumlayacak, herhangi bir ücret yok.” diye konuştu.

Şehirdeki ihtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarına, yaşlılara, engellilere, asker ailelerine toplam 1,3 milyar lira tutarında destek sağladıklarını ifade eden Erdoğan, sağlıkta 13’ü hastane 29 tesisi şehre kazandırdıklarını, Denizli için yapımı, ihalesi ve plan proje çalışmaları devam eden toplam 24 sağlık tesisi bulunduğunu söyledi.

Bin yataklı şehir hastanesinin ihale aşamasında olduğunu, en kısa sürede ihaleyi yapıp inşaata başlanacağını anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Denizli’de 11 bin 539 konut projesini hayata geçirdik. İmar Barışı’ndan şehrimizde 115 bin vatandaşımız faydalandı. Ulaşımda, burası da çok önemli, geldik, 79 senede 65 kilometre bölünmüş yol yapılmış, biz bunu 16 senede 423 kilometreye çıkardık. Farkımız bu. Toplam maliyeti 1,5 katrilyon lira olan 11 yol projemizin yapımı da devam ediyor. Nereler? Denizli Çalyolu’nu, Uşak-Çivril-Denizli yolundaki 4 köprüyü bu yıl tamamlıyoruz. Denizli-Çardak ayrımı Sivaslı-Uşak yolunu, Denizli çevre yolu ve Honaz Tüneli’ni, Denizli-Çardak Havalimanı yolunu, Pamukkale-Akköy yolunu ve Muğla-Kale-Tavas-Denizli-Serinhisar ayrımı yolunu önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. Aydın-Denizli-Antalya otoyolunun ihalesi mart ayında yeniden yapılacak.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyon-Denizli-Isparta-Burdur ve Ortaklar-Aydın-Denizli tren hattını yerli yazılımla rehabilite ettiklerini, çalışmaları gelecek yıl bitirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Çardak Havalimanı’na yeni bir terminal binası yaparak, havalimanını büyütüp modernleştirdiklerini aktaran Erdoğan, havalimanının yolcu trafiğinin 37 binden geçen yıl 650 bine çıktığını bildirdi.

“SULAMA PROJELERİYLE 830 BİN DEKAR ZİRAİ ARAZİYİ SULAMAYA AÇTIK”
Denizli’de 1 teknopark, 11 Ar-Ge ve 21 tasarım merkezi kurduklarını anlatan Erdoğan, şehre 17 yılda 15 baraj ve 8 gölet inşa ettiklerini, 3 baraj ve 5 göletin daha şu anda inşa edildiğini söyledi.

Sulama projeleriyle 830 bin dekar araziyi sulamaya açtıklarını dile getiren Erdoğan, inşası süren tesislerle 74 bin dekar araziyi daha sulamaya açacaklarını ifade etti.

Denizli merkez ve civar yerleşim yerlerinin içme suyu ihtiyacını karşılamak için Akbaş Barajı’nı inşa ettiklerini ve sorunu çözdüklerini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

“Şimdi de 52 kilometre uzunluğunda isale hattı ve modern bir içme suyu arıtma tesisi inşa ediyoruz. Denizlili çiftçilerimizin hasretle beklediği Yenicekent iletim kanalını tamamlayıp hizmete aldık. Çiftçilerimizi elektrik masrafından kurtarıyoruz. 105 bin dekar araziye iletim kanalıyla Cindere Barajı’ndan su iletiyoruz. Ayrıca yeni yapılacak sulama şebekesiyle takriben 44 bin dekar arazi daha bu kanalla sulanacak. Bay Kemal diyor ki, ‘çiftçiler battı, bitti, arsaları elinden gitti, aç, sefil.’ Bay Kemal bak resmi rakam veriyorum sana, biz çiftçilerimize ne kadar tarımsal destek verdik biliyor musun? 1,9 katrilyon tarımsal destek verdik ama bay Kemal bunları bilmez, haberi yok bunlardan.”

Denizlili iş insanlarına, girişimcilere 9,5 katrilyon tutarında yatırım teşviki sağladıklarını, desteklerle 26 bin kişilik ilave istihdam oluşturduklarını bildiren Erdoğan, kentteki 82 bin iş yerini toplam 1,3 milyar lira tutarında SGK prim teşvikiyle desteklediklerini söyledi.

Erdoğan, “İnşallah bu hizmet ve yatırım hamlesini 31 Mart’tan sonra hızlandırarak devam ettireceğiz. Cumhurbaşkanlığında şahsım, büyükşehirde Osman Zolan kardeşim, ilçelerimizde de belediye başkanlarımız el ele vererek şehrimizi imar ve ihya etmeyi sürdüreceğiz. Sizlerden gerek partimizin gerekse Cumhur İttifakı’nın adaylarına çok güçlü bir destek bekliyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alandakilere, “Denizli, 31 Mart’ta tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi diyor muyuz, gönül belediyeciliğine evet diyor muyuz, tercihimizi hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz, Cumhur İttifakı’na destek veriyor muyuz, bir destan yazıyor muyuz?” diye sordu.

Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet vurgusu yapan Erdoğan, “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. 31 Mart akşamı Denizli’den müjdeler bekliyorum” ifadesini kullandı.

Erdoğan, 31 Mart’ta Denizli’den müjde beklediklerini belirten Erdoğan, kadınlara çay dağıttı ve çevreci poşetlerde olduğunu söyledi.

Erdoğan’ın konuşmasının ardından belediye başkan adayları tek tek sahneye çağrıldı, miting alanındaki vatandaşlara tanıtıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı