Kale’de ipi AK Parti Adayı Mehmet Salih Sağınç önde göğüsledi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kale’de ipi AK Parti Adayı Mehmet Salih Sağınç önde göğüsledi

Kale’de ipi AK Parti Adayı Mehmet Salih Sağınç önde göğüsledi

Mahalli İdareler Seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Kale’de ipi AK Parti Adayı Mehmet Salih Sağınç önde göğüsledi. AK Parti adayını Demokrat Parti ve İyi Parti adayları izledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Mart 2019 Pazar, 23:28

AK Parti’nin elinde olan Kale’de sonuç değişmedi. 2014 seçimlerinde Erkan Hayla’nın AK Parti’den seçildiği, ancak daha sonra hakkındaki iddialar nedeniyle görevden alındığı ilçede, Hayla’nın yerine göreve getirilen Mehmet Salih Sağınç 2019 seçimlerinde aday gösterildi.

15 bin 336 seçmenin bulunduğu ilçede seçmenler için 63 sandık kuruldu. Seçmenlerin yüzde 88’inin sandığa gittiği seçimlerin galibi Ak Parti Adayı Mehmet Salip Sağınç oldu. Sağınç 6226 seçmenin olurunu aldı ve yüzde 46.7 ile ipi önde göğüsledi.

Sağınç’ı aldığı yüzde 26.8’lik oyla İyi Parti adayı Necati Tahal izledi. Tahal 3.568 seçmenin olurunu aldı. Kale seçimlerinin 3. sırasında Demokrat Parti’den aday olan Erkan Hayla yer aldı. Hayla 3.448 oyla yüzde 25.9’luk orana ulaştı.

MEHMET SALİH SAĞINÇ KİMDİR?
1979 yılında Kale’de dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulu Karagöl (Gölbaşı) İlköğretim Okulu’nda, liseyi Nazilli Lisesi’nde okudu. Yükseköğretim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nde başlayıp yatay geçiş yaparak Pamukkale Üniversitesi’nde Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu. Pamukkale Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Fen Bilimleri Öğretim Dalı’nda tezsiz yüksek lisansını tamamladı.

Askerlik hizmetini Kayseri Merkez Alay Komutanlığı ve Kayseri Kocasinan İlçe Jandarma Komutanlığı’nda yaptı.

2009-2014 yılları arasında Kale Gölbaşı Belde Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.

2014 yılında meclis üyesi seçildi, Erkan Hayla’nın görevden alınmasının ardından Belediye Başkanı oldu.

Sağınç, evli ve 2 çocuk babası.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı