REKLAMI GEÇ

Gürlesin’e ilk rakip. Mehmet Teke aday adayı

Gürlesin’e ilk rakip. Mehmet Teke aday adayı

AK Parti’nin kurulduğu 14 Ağustos 2001’de AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Kurucu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Mehmet Teke, partisi, Denizli Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesinin birçok kademesinde görev yapmasının ardından Pamukkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Başkan adaylığının en güçlü ismi olarak göze çarpan Mehmet Teke, “Pamukkale’ye hizmet bir bayrak yarışıdır” diyerek, hedefinin hizmet çıtasını daha da yukarıya taşımak olduğunu vurguladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Kasım 2018 Salı, 13:37

2001 yılında AK Parti Denizli Gençlik Kolları Kurucu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmasının ardından partisinde, Denizli Belediyesi’nde ve 2014 yılından sonra ise Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin birçok kademesinde görev alan Mehmet Teke, Pamukkale’de belediye başkan aday adaylığını duyuran ilk isim oldu.

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’e aday adaylığı başvuru formunu teslim eden Mehmet Teke, Pamukkale’ye bugüne kadar hizmet eden herkese teşekkür ederek, kalbi Pamukkale için çarpan ve Pamukkale’ye hizmet etmek için yola çıkan diğer tüm aday adaylarına başarılar diledi.

Kurucu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğu Gençlik Kollarından bu yana mensubu olmaktan şeref duyduğu AK Parti’den Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu duyuran genç ve tecrübeli siyasetçi Mehmet Teke, gerek belediyecilik gerekse özel sektör deneyimlerini AK Parti çatısı altında Pamukkale ilçesi için paylaşmak istediğini anlatarak, “Bunu da dava arkadaşlarımla el ele gönül gönüle vererek başaracağıma yürekten inanıyorum” dedi.

VEFA BORCU
Pamukkale Belediye Başkan Adaylığında en güçlü isim olarak göze çarpan Mehmet Teke, “Bugüne kadar olduğu gibi 30 mart 2019’da da hemşerilerimiz yerel yönetimlerde AK partimize teveccüh göstererek, ‘durmak yok yola devam’ diyeceklerdir. Ülkemizin son dönemdeki başarı performansı artarak devam edecek ve istikrar kalıcı hale gelecektir. Güzeller güzeli ülkemiz cumhuriyetimizin 100. yılında dünyada örnek gösterilen ülkeler arasında yerini alacaktır. Bu başarı yolculuğu bu topraklarda yaşayan herkese önemli sorumluluklar yüklemektedir. Bende kentimizin ve ülkemizin bu başarı yolcuğunda daha etkin rol, daha fazla sorumluluk alabilmek ve daha fazla ter dökebilmek amacıyla Pamukkale ilçemize hizmet etmeye talip oldum. Kısacası bugün liderimize, ilçemize ve şehrimize vefa borcumu ödemek için aday adayı oluyorum” diye konuştu.

“PAMUKKALE’YE HİZMET BİR BAYRAK YARIŞIDIR”
Bugünü Pamukkale ilçesi için yeni projelerin, yeni hedeflerin, yeni heyecanların başlangıcı olarak değerlendiren Mehmet Teke, “Gün, Pamukkale için bir olma, güçlü olma günüdür. Bugün Pamukkale için tarihe not düşme günüdür. Rabbim bizleri mahcup etmesin. Pamukkale’ye hizmet bir bayrak yarışıdır. Bayrak yarışının bundan sonraki aşamasında Pamukkale’ye hizmet bayrağını en üst seviyeye getirmek tek dileğimdir. Bu kararı almamda halkımızın yoğun ısrarı ve talepleri, teşkilatımızın teşviki ve çevremin desteği etkili oldu. Gördüm ki adaylığımla ilgili geniş bir mutabakat ve beklenti var. Bende bana güvenenlere hizmet etmek için bu yola çıktım. Çünkü Pamukkale ilçesinin ve hemşehrilerimin her şeyin en iyisi ve en güzeline layık olduğuna inanıyorum” dedi.

“PAMUKKALE, 5 YIL SONRA ÇOK DAHA FARKLI KONUMA GELECEK”
Pamukkale’nin ekonomik potansiyeli ve stratejik konumuyla Denizli’nin ve Türkiye’nin göz bebeği olduğunu vurgulayan Mehmet Teke, “5 yıl öncesine göre Pamukkale bugün nasıl daha farklı yere geldiyse 5 yıl sonra da çok daha farklı konuma gelecektir. Pamukkale’nin ve ülkemizin parlak geleceğine katkıda bulanabilirsem ne mutlu bana. İlçemizin tarım, ticaret ve sosyo-ekonomik sorunlarını birebir yaşayarak görmüş, öğrenmiş birisiyim. Pamukkale’nin en uzak köyünün derdini de merkezindeki mahallesinin de derdini biliyorum. Bu sorunları çözecek plan ve projelerimiz var” diye konuştu.

HEDEF: HİZMET ÇITASINI DAHA DA YUKARIYA ÇIKARTMAK
Pamukkale için atılacak her adımda, üst üste konulacak her taşta, halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla hareket edeceğini ifade eden Mehmet Teke, “Teşkilatımızla ve hemşerilerimizle el ele vererek hizmet çıtasını daha da yukarıya çıkartmak istiyorum. Pamukkale’nin zaman kaybetmeye, yerinde durmaya tahammülü yok, sabrı yok. Pamukkale için hep beraber çalışacağız, hep beraber koşacağız. Bu yolculuğumda beni yalnız bırakmayan değerli dostlarıma canı gönülden teşekkür ediyor, hemşerilerimi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

MEHMET TEKE, KİMDİR?
1976 yılında Çivril’de doğan Mehmet Teke, ilkokulu Çivril İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimimi ise Denizli İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1999 yılında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden dereceyle mezun olan Mehmet Teke, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili ve önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin 2004 yılında Denizli Belediye Başkanı olması ile Denizli Belediye Meclis üyeliğine seçildi. 2009 yılında tekrar belediye meclis üyeliği görevine seçilen Mehmet Teke, 10 yıllık süre zarfında önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Denizli’de hizmet destanları yazan ekibin bir parçası oldu. Bu dönemde Teke, Denizli Belediyesi Sağlık Komisyonu, İmar Komisyonu, Denetim Komisyonu ve Bütçe Komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu.

YEREL YÖNETİM TECRÜBESİ
Belediye meclis üyeliklerinin yanında önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci tarafından 2007 yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi BELTAŞ AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine getirilen Mehmet Teke’nin bu görevi 11 yıldan bu yana devam etmektedir. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından ise 2014 yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi PERAŞ AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine getirilen Mehmet Teke’nin görev yaptığı şirketlerde 3 bin 500 kişi istihdam edilmektedir. Yönetim kurulu başkanlığı görevlerinin yanı sıra tekstil, eğitim ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren Mehmet Teke, ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanlığı görevini de yürütmektedir. Mehmet Teke, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorumlar

Ayşen Baykara   -  Bağlantı 13 Kasım 2018, 23:40

Mehmet Bey in başkanlıga çok uygun bir aday olacaktır. Başkanlığı ile Pamukkale Belediyesi daha da gelişme gösterecektir. Hem çalışkan, hem de araştırmayı seven bir yapısı vardır. Başarılar diliyorum

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı