Çal’da MHP’li adaya destek için CHP’den istifa ettiler - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çal’da MHP’li adaya destek için CHP’den istifa ettiler

Çal’da MHP’li adaya destek için CHP’den istifa ettiler

Çal eski CHP ilçe başkanı ile eski kadın kolları başkanı, MHP’nin belediye başkan adayını desteklemek üzere partilerinden istifa etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Şubat 2019 Salı, 16:34

DENİZLİ (AA)
Çal’da üç yıl CHP İlçe Başkanlığı yapan Osman Fikri Bursalıoğlu ile beş yıl Kadın Kolları Başkanlığı yapan eşi Şebnem Bursalıoğlu, partilerinden istifa ederek Cumhur İttifakı’nın adayı MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı destekleme kararı aldı.

Osman Fikri Bursalıoğlu, yaptığı açıklamada CHP’de birlikte çalıştıkları insanları ve CHP’ye oy veren her vatandaşı kardeş olarak gördüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“CHP’ye tepkili olduğum için istifa ediyorum. Bir solcuda görmek istediğim özelliklere sahip, halka yakın ve her zaman sosyal demokrasi çizgisinde olduğuna inandığım MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan’a sonuna kadar destek vereceğim. Çünkü biz başkanımızın başarılı olduğuna inanıyoruz. Bizim istifamız yadırganmasın. Benden sonra Çal ilçe başkanlığı, ilçe başkan yardımcılığı, ilçe sekreterliği yapan arkadaşlarımız da gemiyi terk edip DSP’den aday oldular. Eşimle birlikte kişisel çıkarımızı değil, Çal’ı düşündüğümüz için MHP’li adaya destek veriyoruz. Bizim siyasetten hiçbir beklentimiz yok.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı