REKLAMI GEÇ

DSP Adayı Urem, ilçenin adını Ladik yapacak

DSP Adayı Urem, ilçenin adını Ladik yapacak

DSP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Yusuf Urem, dünya markası olan Pamukkale’nin olumsuzluklarla anılmaması için ilçenin adının değiştirilmesi gerektiğini söylemişti. Urem, ses getiren bu çıkışının ardından yeni isim önerisini de yaptı: Ladik…

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Mart 2019 Pazartesi, 11:55

DSP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Yusuf Urem, geçtiğimiz günlerde katıldığı aday tanıtım toplantısında, göreve geldiğinde ilk işinin Pamukkale’nin adını değiştirmek olduğunu söylemişti. Urem bu değişikliğe gerekçe olarak da, Pamukkale’nin bir dünya markası olduğunu, belediye hizmetleri ile anılmaması gerektiğini öne sürmüştü.

İlçeye Pamukkale adının verilmesi başından beri yanlış bir karar olduğunu söyleyen DSP Pamukkale Belediye Başkan adayı Yusuf Urem, “Geçtiğimiz 5 yıl boyunca Pamukkale Belediyesi kötü yönetimi ile anıldı. Örneğin Pamukkale Belediyesi yeni evlenenlere içi safsata dolu ‘Evlilik Kitabı’ diye çağ dışı bir kitap dağıttı. Pamukkale adını tüm Türkiye’ye rezil ettiler. ‘Kızlı erkekli apartları kontrol altına alacağız’ dediler, ahlak zabıtası kesildiler. Ulusal basına malzeme oldular ve yine Pamukkale adını rezil ettiler. Kötü yönetimler, bir dünya markası ile anılmamalı” dedi.

YENİ ADI LADİK
Göreve geldiklerinde Pamukkale’nin adını Ladik olarak değiştireceklerini söyleyen Urem, “Ladik Selçuklu kayıtlarına göre Denizli’nin eski adıdır. Halen daha Pamukkale ilçe sınırları içindeki Goncalı tarafında eski Ladik harabeleri bulunmaktadır. Denizli tarihine de atıfta bulunmak için Ladik isminin uygun olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı