REKLAMI GEÇ

Güleç: “Esnaf böyle gitmez diyor”

Güleç: “Esnaf böyle gitmez diyor”

Vatan Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Güleç, Pamukkale Belediye Başkan adayı Müzeyyen Susar ve Merkezefendi Belediye Başkan adayı Elif Çobanoğlu ile birlikte İstiklal Caddesi boyunca esnafları tek tek ziyaret etti, derdini dinledi, çözüm önerilerini anlattı, destek istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Mart 2019 Salı, 15:12

Vatan Partisi adayları ile sohbet eden esnaflar üretim olmazsa iş yapamayacaklarını belirterek, yanlış ekonomik uygulamalardan yakındı.

Büyükşehir Adayı Mustafa Güleç de çözümün Vatan Partisi’nin üretim ekonomisi programında olduğunu belirterek, “Esnaf arkadaşlar doğru söylüyor. Bu böyle gitmez. Çözümü ithalatta bulan anlayış yanlıştır. Çözüm üretimdedir. Soğanı, patatesi, buğdayı, hatta samanı ithal eden ülke kalkınır mı? Ne hallere düştük. Kalkınmanın yolu üretimden geçer. Biz Vatan Partisi’nin halk belediyesi olarak herkesi üretime teşvik edeceğiz. Belediye ve mülki idare öncülüğünde kooperatifleşmeyi sağlayarak hem üretimi artıracağız, hem de pazarlama sorununu çözeceğiz” dedi.

YATIRIM GÜVEN İSTER!
Esnafların parası olan yurttaşların üretime dönük yatırımlar ve girişimler yapmak yerine parasını yastık altında ya da bankalarda tuttuğunu belirtmesi üzerine Güleç, uygun bir durum olmasa da halkın geleceğine güven sorunu yaşadığını, AKP iktidarına güvenmediğini, iktidarın tüm kamu yatırımlarını yok ettiğini, Cumhuriyetin yarattığı tüm KİT’leri özelleştirdiğini, böylelikle halkın ekonomik faaliyet içinde olmasını engellediğini belirterek Vatan Partisinin kamucu-halkçı- devletçi ekonomik anlayışının halka bu güveni vereceğini ve halkın ekonomik faaliyete katılacağını söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı