REKLAMI GEÇ

HDP Pamukkale Belediye Başkan Adayı, adaylıktan çekildi

HDP Pamukkale Belediye Başkan Adayı, adaylıktan çekildi

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Pamukkale Belediye Başkan Adayı Mustafa Keklikçi, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Mart 2019 Salı, 19:03

DENİZLİ (AA) – HDP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Mustafa Keklikçi yaptığı yazılı açıklamayla, partisinin yerel seçim stratejisi doğrultusunda “doğuda kayyum belediyelerini geri almak hatta belediye sayısını artırmak, batıda AK Parti-MHP ittifakını geriletmek üzerine kurduğunu” anımsattı ve bu nedenle adaylıktan çekildiğini açıkladı.

“Birçok ilde aday çıkarmayarak demokratik adayların desteklenmesi düşüncesinin” hayata geçirildiğini ifade eden Keklikçi, açıklamasında şunları kaydetti:

“Partimizin yerel seçim stratejisi gereği Pamukkale Belediye Başkan Adaylığımdan demokrasi güçleri adına ve AKP-MHP ittifakını geriletmek amacıyla çekiliyorum. Partim ve ilçe halkımın bu kararımın arkasında olduğunu biliyorum. Tehditkar AKP-MHP ittifakının sonlanması ve sonrasında yeni bir siyasal düzen arayışının başlaması amacıyla ve Türkiye halkları için tekçi değil çoğulcu, baskıcı değil eşitlikçi, kısıtlayıcı değil özgürlükçü bir bahara uyanışımızı bu kararımızla başlatmış olacağız.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı