REKLAMI GEÇ

Baro seçim güvenliği merkezi kurdu

Baro seçim güvenliği merkezi kurdu

Seçimlerin özgür, adil ve demokratik biçimde gerçekleştirilmesini katkı sağlamak amacıyla harekete geçen Denizli Barosu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için “seçim hukuku ve güvenliği merkezi” oluşturdu. Merkez, 24 saat görev yapacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mart 2019 Perşembe, 10:36

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Avukatlık Kanunu’nun 76. maddesi ile hukukun üstünlüğünü savunmak ve korumanın, bu yönde demokratik çalışmalarda bulunmanın, baroların görevi olarak tanımlanan bir görev olduğunu söyledi.

İlhan, “Denizli Barosu, kanundan kaynaklanan yetki çerçevesinde, Denizli’de de seçimlerin huzur içinde, şaibesiz ve güvenilir biçimde gerçekleşmesi, seçmenlerimizin sandıkta oylarının kullanmaları sırasında yaşanabilecek her türlü olumsuzlukların giderilmesi bakımından anında müdahale edebilmek amacıyla “seçim hukuku ve güvenliği merkezi” ile yurttaşlarımızın yanında olmaya karar vermiştir” dedi.

Baro yönetim kurulu üyelerinin tamamının bu kurul üyesi olarak görevlendirildiğini dile getiren İlhan, “Seçimle ilgili yaşanabilecek olumsuzluklara karşı anında müdahale edebilmek, vatandaşlarımızdan gelecek her türlü ihbar ve şikayetin raporlandırılması, değerlendirilmesi ve gereğinin yapılması amacıyla bir iletişim hattı tesis edilmiştir. Bu iletişim hattımızdan, başta sandık kurulları ve görevlileri olmak üzere tüm vatandaşlarımız karşılaştığı sorunun çözümü için bağlantı kurabilecektir. 31 Mart 2019 tarihinde, 24 saat açık olacak bu iletişim hattında seçmenlerimizin soruları da yanıtlanacaktır. 0 505 923 77 76 numaralı telefon hattından tüm yurttaşlarımız Denizli Barosu’na ulaşabilecektir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı