Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri netleşti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri netleşti

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri netleşti

Yerel seçimlerin ardından Denizli’yi yönetecek Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri de netleşti. Seçimlerin yenileneceği Honaz’da belediye başkanı dışında tüm üyeler netleşti. Tablo, Cumhur İttifakı 47, Millet İttifakı 25 olarak ortaya çıktı. Başkan Osman Zolan, çalışmalarda elini rahatlatacak çoğunluğu elde etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Nisan 2019 Cuma, 12:05

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından seçim kurulları başkanlar ile birlikte ilçelerin meclis üyelerini de kesinleştirdi. Meclis üyeleri listesini D20haber.com yayınladı.

19 ilçeden gelen üyelerin oluşturduğu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde tablo da bir üye dışında netleşti. YSK tarafından seçimlerin yenilenmesi kararı verilen Honaz’dan gelecek belediye başkanı ile meclis tam kadroya dönecek.

CUMHUR İTTİFAKI ÇOĞUNLUĞU ALDI
AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluğu elde etti. AK Parti ve MHP’den 47 üye meclise girdi, CHP ve İYİ Parti’nin yer aldığı Millet İttifakı ise 25 sandalye kazanabildi.

BAŞKANLAR DOĞAL ÜYE
Seçilen ilçe belediye başkanları Büyükşehir Belediye Meclisi’nin doğal üyesi. Bu nedenle, Büyükşehir Belediye Başkanı’yla birlikte 20 başkan Büyükşehir Meclisi’nde partilerini temsil edecek. Belediye Meclisi’nde Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Çoban, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ve Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık yer alacak.

EN FAZLA ÜYE İKİ İLÇEDEN
Büyükşehir Belediye Meclisi’ne en fazla üye veren ilçeler Merkezefendi ve Pamukkale. Her iki ilçe de belediye başkanlarıyla birlikte büyükşehire 8’er üye gönderdi.

Bu iki ilçeyi 6’şar üye ile Acıpayam ve Çivril izliyor. Honaz, Buldan, Kale, Sarayköy ve Tavas ise 4’er üye ile temsil edilecek. Bozkurt, Çal, Çameli ve Serinhisar’ın 3’er, Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Çardak ve Güney’in ise 2’şer üyesi bulunuyor.

İŞTE DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ:

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı