Honaz’da iptal edilen seçimler için halk sandığa gidiyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Honaz’da iptal edilen seçimler için halk sandığa gidiyor

Honaz’da iptal edilen seçimler için halk sandığa gidiyor

Honaz, belediye başkanını seçebilmek için yeniden sandığa gidiyor. 31 Mart’ta yapılan, kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı gerekçesiyle iptal edilen seçimler başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Haziran 2019 Pazar, 09:21

31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı Adayı AK Partili Turgut Devecioğlu ile Millet İttifakı Adayı CHP’li Yüksel Kepenek arasında geçen yarışın galibi az bir oy farkı ile Kepenek olmuş, yapılan itiraz nedeniyle seçimler iptal edilmişti.

21.810 SEÇMEN SANDIĞA GİDİYOR
Honaz’da yenilenen belediye başkanlığı seçimleri için sabah saat 08.00’den itibaren sandıklar kuruldu, seçmenlerini beklemeye başladı. Honaz’da 21.810 seçmen sandığa gidecek, tercihlerini ortaya koyacak.

79 SANDIK KURULDU
Honaz’da yenileme seçiminde 79 sandık kuruldu. Bu sandıkların biri seyyar olacak, ikisi de cezaevinde bulunacak. 76 sandık ise ilçe genelindeki seçim bölgelerinde kurulacak.

OY KULLANMA İŞLEMİ SAATLERİ AYNI
Honaz’da oy kullanma işlemi sandıkların kapanacağı 17.00’ye kadar sürecek. Sandıkların kapanmasının ardından da oy sayım işlemine geçilecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı