Pazar günü oy kullanma saatlerine dikkat! - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pazar günü oy kullanma saatlerine dikkat!

Pazar günü oy kullanma saatlerine dikkat!

Türkiye yarın yerel yönetimleri belirlemek üzere sandığa gidiyor. Oy kullanma işlemi saat 08.00’de başlayacak, 17.00’de tamamlanacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Mart 2019 Cumartesi, 12:27

Türkiye’de, yaklaşık 57 milyon, Denizli’de de 754 bin 368 seçmen yerel yöneticilerini belirlemek üzere, 31 Mart 2019 Pazar günü sandık başına gidecek.

Seçim sırasında oyların geçersiz sayılmaması, seçmenlerin demokratik haklarını kullanabilmesi için bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekiyor. Bu kriterlerin en önemlilerinden biri de oy kullanma işleminin başlayacağı ve biteceği saatler.

Oy verme işlemi bazı illerde 07.00-16.00 arasında gerçekleşecek, Denizli’nin de aralarında bulunduğu illerde ise 08.00-17.00 saatleri arasında olacak.

Oy verme saatinin başlamasından, sandıkların kapanacağı 17.00’ye kadar seçmenler bağlı bulundukları sandıklarda tercihlerini ortaya koyacaklar.

OY VERME SAATİ BİTSE BİLE SIRADA BEKLEYİN
Oy verme saati bittiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, başkan tarafından sayıldıktan sonra sırayla oylarını kullanacak. Saat 17.00’de sırada olmak, saat sona erse de oy kullanma hakkını size verecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı