REKLAMI GEÇ

Akşener Buldan’da vatandaşlarla buluştu

Akşener Buldan’da vatandaşlarla buluştu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte dün ortak miting yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Buldan’da vatandaşlarla buluştu. Akşener, “Kadınlara söylüyorum, o anne terliğini atın. Niye atın? Çünkü o kulağın çekilmesi lazım” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mart 2019 Perşembe, 14:11

DENİZLİ (AA)
Buldan’da esnafla bir araya gelen Akşener, Alanyazı Meydanı’nda, oto kurtarıcının üzerinde vatandaşlara hitap etti, bunun bir yerel seçim olduğunu belirterek, bütün partilerin adaylarına başarı diledi.

Seçimden sonra herkesin birbirinin yüzüne bakacağını dile getiren Akşener, şunları kaydetti:

“Elbette ben adayımın kazanmasını isterim, onun için oy istemeye geldim. Ama bu yarış, seçmenin işine yarayacak bir yarış olmak zorunda. Sormalısınız ‘belediye başkanı seçildiğinizde Buldan’a ne yapacaksınız?’, diğer başkana da sormalısınız ‘dün ne yaptın, bugün ne yapacaksınız?’, aynı şekilde diğer adaylara da sormalısınız. Hangi cevaplar sizi mutmain ediyorsa, ikna ediyorsa elbette ona oy vereceksiniz. 31 Mart akşamı çıkan sonuç, sizi birbirinize karşı utandıracak, birbirinizin karşısına dikecek bir sonuç haline dönmesin. O tepedeki siyasetçilere bakmayın.”

Seçimler nedeniyle kimsenin birbiriyle kötü olmaması gerektiğini belirten ve kimsenin komşusunun yüzüne bakamayacak hale gelmemesini isteyen Akşener, “Topu topu belediye başkanı, belediye meclis üyesi, muhtar seçeceksiniz. Dolayısıyla anayı kıza, babayı oğula, kardeşi kardeşe düşman etmeye yönelik o dilden uzak durun. Ama şunu söyleyeyim, o kulağı çekin. Kadınlara söylüyorum, o anne terliğini atın. Niye atın? Çünkü o kulağın çekilmesi lazım. Bu seçimi fırsat olarak görün” dedi.

Akşener, vatandaşlardan Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar ve Buldan Belediye Başkan Adayı Temel Başbuğ’a destek istedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı