REKLAMI GEÇ

Pamukkale Adayı Avni Örki’den tarım projesi

Pamukkale Adayı Avni Örki’den tarım projesi

Pamukkale Belediye Başkan Adayı Örki, Gölemezli, Çeşmebaşı, Kavakbaşı ve Akköy, Korucuk mahallelerinde vatandaşları ziyaret etti. Örki,”Pamukkale Belediyesi olarak Solucan Gübresi Üretim Tesisi’ni çiftçilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Mart 2019 Perşembe, 12:51

Cumhur İttifakı AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Örki, ilçenin kırsal mahallelerinden olan ve nüfusunun yoğun olarak tarım alanında faaliyet gösterdiği Gölemezli, Çeşmebaşı, Kavakbaşı, Akköy ve Korucuk mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Adayı Örki’ye bölge halkı yoğun ilgi ve sevgi gösterdi. Proje ve çalışmalarını anlatan Örki, Pamukkale’de üretilen ürünlerin markalaşması yönünde belediye olarak önemli katkı ve tanıtım çalışmaları yapacaklarını belirtti.

Başkan Adayı, “İlçemizin bereketli topraklarında, binbir emekle sizlerin ürettiği ve Dünya’da öncü olduğumuz birçok ürün var. Belediye olarak çiftçilerimizin desteklenmesini sağlayacağız” diye konuştu.

“TESİS DENİZLİ’NİN DİĞER İLÇELERİNDEKİ ÇİFTÇİLERİN DE İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK”
Çiftçilerin hizmetine sunacakları Solucan Gübresi Üretim Tesisi’nden bahseden Örki, “Günümüzde Dünya’da oldukça yaygın bir şekilde kullanılan, verimliliği artıran ve organik tarımı tesis etmek için Solucan Gübresi kullanımını önemsiyoruz. Hiçbir kimyasal ve zararlı madde olmaksızın toprağın kalitesini, ürünlerin verimliliğini artırmaya yönelik olan bu gübrenin, çiftçilerimiz tarafından kullanılmasını sağlayacağız. Bu kapsamda Pamukkale Belediyesi olarak Solucan Gübresi Üretim Tesisi’ni çiftçilerimizin hizmetine sunacağız. Bu tesis, yalnızca Pamukkale’nin değil, Denizli’nin diğer ilçelerindeki çiftçilerin de ihtiyaçlarını karşılayacak. Pamukkale’ye Dünya’nın yoğun talep ve ilgi gösterdiği organik tarımda bir numara yapmak için yoğun çalışma ve mesai harcayacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı