REKLAMI GEÇ

Pamukkale Adayı Örki’den çevreci nesiller projesi

Pamukkale Adayı Örki’den çevreci nesiller projesi

Çevre ve çocuk odaklı projeleriyle dikkat çeken Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki’den özel bir proje daha. Botanik Park’ta çocuklar fidanları kendi elleriyle toprakla buluşturacak; çevreci nesiller yetişecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Mart 2019 Cuma, 13:07

“Pamukkale’de sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız” diyerek vatandaşlarla kucaklaşan Cumhur İttifakı AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, Anafartalar Mahallesi’nde Türkkal Ailesi’nin, İstiklal Mahallesi’nde ise Çil Ailesi’nin evlerine misafir oldu. Proje ve çalışmalarını ev halkına anlatan Örki, sohbet havasında geçen ziyarette soruları da yanıtladı.

Mutluluğun tüm topluma aileden yayıldığını ifade eden Başkan Adayı Örki, “Çocuklarımızı mutlu edersek anneleri de mutlu ederiz, anneler huzurlu ve mutlu olursa aile mutlu olur. Aileden başlayan bu mutluluk tüm topluma yayılır ve ilçemizde huzuru, güveni sağlamış oluruz. Bu anlayışla öncelikli amacımız Pamukkaleli vatandaşlarımızı mutlu etmek, onların huzurunu sağlamak olacak” dedi.

BOTANİK PARK, HEM PAMUKKALE’YE HEM ÇOCUKLARA ÇOK ŞEY KATACAK
Pamukkalelilerle paylaştığı projeler arasında yer alan Botanik Park’ın detaylarını veren Başkan Adayı Avni Örki, şunları söyledi:

“İlçemizde yapacağımız botanik parkta ülkemizin farklı bölgelerinde yetişen bitki ve ağaç türleri sergilenecek. Bu parkta çocuklarda ağaç sevgisini oluşturmaya yönelik eğitim çalışmaları da yapılacak. Çocuklarımız botanik parkımızda bulunan alanlarda fidan, çiçek ve farklı türlerde bitkileri kendi elleriyle toprakla buluşturacak, aynı zamanda bu bitkilerin evrelerini, bakımını, yetişmesini bire bir öğrenecek. Bu projemizi turizmle de buluşturarak gelen turistlerin botanik parkımızı ziyaret etmesini amaçlıyoruz. Bu sayede turistlerin de Denizli’de daha fazla zaman geçirecekleri etkinlik ve faaliyetleri onlara sunmuş olacağız. Hayal ettiğimiz, gerçekleştireceğimiz projelerin çok yönlü olmasını, insanlara dokunacak ve vatandaşlarımızın yararına olmasını her zaman göz önünde bulunduruyoruz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı