REKLAMI GEÇ

Denizlispor’da kongre sinyali

Denizlispor’da kongre sinyali

Altaş Denizlispor Kulüp Başkanı Mehmet Uz, cuma gününe kadar kaynak bulamazlarsa kongre kararı almak zorunda kalacağını bildirdi.​​​​​​​

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Mayıs 2022 Salı, 12:58

Başkan Uz, Haluk Ulusoy Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, takımın başında yaklaşık 10 ay önce göreve geldiklerini ve sezonu kazasız belasız tamamladıklarını söyledi.

Uz, ilk günden beri içinde bulundukları zor ve olumsuz şartları düzenli olarak paylaştığını anlatarak, “İlk hedefimiz bu takımı ligde tutmak diye çıktığımız yolda, hedefi beğenmeyenlere derdimizi anlatmak için çok uğraş verdik. Koyduğumuz hedefi küçümseyip, bizi vizyonsuzlukla suçlayanlara hiç cevap vermedim. Bizi beğenmeyenler her gün konuştu ancak bizim onlara verecek bir cevabımız vardı, onun zamanı da ligde kaldığımız gündü. Çok şükür camiamızın desteğiyle cevabımızı konuşmadan, sadece hedefimizi tutturarak verdik” dedi.

Uz, ligi maç başına 1.36 puan ortalamasıyla 49 puan ve averajla 11.sırada tamamladıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Son 2 haftaya kadar çetin bir mücadelenin yaşandığı ligde hedefine ulaşan takımların arasında olmak tüm yorgunluğumuza değdi. Bizden kat kat daha fazla para harcayan takımların bu lige nasıl veda ettiğini, bazılarının da son maçlarla ligde kaldığını hepimiz gördük. Kısıtlı bütçemizle en iyisini yaptığımıza inanıyorum. Mevcut şartlarda bu ligde kalabilmek belki şampiyonluktan da önemli. Çünkü bu takım bir alt lige düşseydi, nerelere gideceğini kestirmek zor değil. Mevcut durumda kalabilmek bile bazen geleceğinizi kurtarır.”

Kulübe maddi manevi hiç ihanet etmediklerini ve onun üzerine bir damla bile leke düşürmediklerini anlatan Uz sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu bir emanetti ve bize emanete sahip çıktık. Göreve devam edip etmeyeceğim sorusu ile sürekli karşılaşıyorum. Sezon başında verdiğimiz sözü yerine getirdik. Ancak mevcut koşullarda göreve devam etmemizin mümkün olmadığını ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar çok fedakarlıklar yaparak buralara geldik. Ancak bizim de bu yükü tek başımıza taşıma gücümüz kalmadı. Son günlerde destek alma konusunda yaptığım görüşmelerin istediğimiz şekilde sonuçlanmaması üzerine karar verme noktasına geldiğimi açıklamak istiyorum.

Bu hafta içerisinde yapacağım görüşmelerin olumsuz sonuçlanması halinde olağan üstü genel kurula gitmeyi ve aldığım emaneti geri vermeyi düşünüyorum. Denizlispor’u düşünmek ve bizden sonra geleceklere çalışma imkanı vermek için bu kararı almamın daha doğru olacağı düşüncesindeyim. Bugüne kadar görevden kaçmadım, bundan sonra da kaçacak değilim. Destek bulabilirsem devam edeceğim ancak destek bulamadığım taktirde kulübün önünü açmak için görevi devretme konusunda kararlı olduğumu tüm kamuoyunun bilmesini isterim.”

Uz, futbolcuların alacakları ödenmediği için ihtar çektiklerini ve boşa çıkma durumları olduğunu belirterek, acilen 20 milyon liraya ihtiyaç olduğunu ve ödeme yapılamazsa 19 futbolcunun boşa çıkabileceğini sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı